Trwa ładowanie...
d1wrtg1

Prezydent Niemiec popiera szybkie wstąpienie Polski do UE

(PAP/Stefan Kraszewski)
Prezydent Niemiec Johannes Rau opowiedział się w niedzielę w Gdańsku za szybkim wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej.

d1wrtg1
d1wrtg1

W niedzielę prezydenci Niemiec i Polski spotkali się w gdańskim ratuszu, gdzie odbyli rozmowy w cztery oczy. Następnie obaj wzięli udział w otwarciu Kongresu Miast Partnerskich Polski i Niemiec.

Polska droga do Unii Europejskiej jest to krok pilnie potrzebny i powinien być jak najszybciej możliwy. Wszystkie strony powinny zrobić wszystko, co możliwe, aby ten krok się udał - powiedział prezydent Niemiec.

Z kolei prezydent Aleksander Kwaśniewski zaapelował, aby Polska i Niemcy wspólnie poprzez budowanie europejskiej opinii publicznej starały się przekonywać tych, którzy sceptycznie oceniają aspiracje Polski do UE.

Musimy podjąć wszelkie starania, aby wszyscy jak najszybciej uwalniali się z niewoli stereotypów, aby wyzbywali się swych obaw, aby w Polsce, w Niemczech i w Europie dostrzeżono, że rozszerzona Europa to więcej stabilności, więcej bezpieczeństwa i szybszy rozwój gospodarczy i naszych obu krajów, i całego kontynentu - powiedział Kwaśniewski.

Prezydent Polski podziękował też Rauowi za jego zaangażowanie w pozytywne rozstrzygnięcie sprawy odszkodowań dla polskich robotników przymusowych w III Rzeszy. (ajg)

d1wrtg1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wrtg1
Więcej tematów