Trwa ładowanie...

Pomorska policja poszukuje świadków. Ktoś otruł sześć kotów a siódmego nabił na drut kolczasty

• Sprawca otruł sześć kotów a siódmego powiesił na drucie kolczastym
• Policja szuka świadków zdarzenia i prosi o pomoc
• Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi do dwóch lat więzienia

Pomorska policja poszukuje świadków. Ktoś otruł sześć kotów a siódmego nabił na drut kolczastyŹródło: Urząd Miasta Poznania
d1f4uuh
d1f4uuh

- Wydział Kryminalny komendy powiatowej w Lęborku prowadzi dochodzenie w sprawie ujawnionego w lipcu 2016 roku na terenie ogródków działkowych przy ulicy Armii Krajowej i Głowackiego w Lęborku znęcania się nad zwierzętami, poprzez otrucie sześciu kotów wolno bytujących oraz powieszenia kocięcia za łapkę na drucie kolczastym - informuje sierż. sztab. Marta Kandybowicz, rzecznik prasowy lęborskiego garnizonu.

Jak wynika z raportu "Jak Polacy znęcają się nad zwierzętami?" przygotowanego przez Fundację "Czarna Owca Pana Kota", pomorskie sądy bardzo liberalnie podchodzą do praw zwierząt. Mężczyzna oskarżony o zabicie małego kota poprzez rzucanie nim o podłogę został przez kartuski sąd uniewinniony, a za zabicie psa siekierą sąd w Bytowie wymierzył karę w zawieszeniu.

- Ustawa stanowi, że zwierzęta wolno żyjące stanowią dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu, zaś uniemożliwianie im tego, w świetle przepisów, także stanowi znęcanie się nad zwierzętami - dodaje Kandybowicz.

d1f4uuh

Statystyki są nieubłagane. Zazwyczaj nad zwierzętami znęcają się mężczyźni (stanowiący ponad 85 proc. sprawców) w wieku od 50 do 59 lat, zamieszkujący raczej na wsi. Za popełniony czyn są skazywani przez sąd na karę podstawową pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby. Natomiast statystyczna sprawczyni przestępstwa przeciwko zwierzętom w latach 2012-2014 to kobieta, także w wieku od 50 do 59 lat, zamieszkująca na wsi.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1f4uuh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f4uuh
Więcej tematów