Trwa ładowanie...

Nerwowo na linii Wałęsa-Adamowicz. "Jesteś mechanizmem niszczącym"

Nietypowa wymiana zdań pomiędzy Jarosławem Wałęsą a Pawłem Adamowiczem. Prezydent Gdańska zaoferował politykowi, by ten został jego pierwszym zastępcą po wyborach. Co na to Wałęsa? Ma dla Adamowicza inną propozycję.

Share
Nerwowo na linii Wałęsa-Adamowicz. "Jesteś mechanizmem niszczącym"Źródło: PAP
d36icon

Do nietypowego zdarzenia doszło na "Gdańskiej Debacie Gospodarczej - Wybory 2018". Wszystko zaczęło się od słów Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który obecnie ubiega się o reelekcję.

- Bądź pierwszym zastępcą prezydenta Gdańska, a za pięć lat będziesz świetnym kandydatem na głównego prezydenta. Okres asymilacyjny jest potrzebny - takie słowa Adamowicz skierował do Jarosława Wałęsy.

Co na to sam zainteresowany? - Paweł: przeczysz samemu sobie. Mówiłeś, że żądasz od Platformy Obywatelskiej, aby porozumiała się z Nowoczesną. Mamy to porozumienie i poszerzamy się na inne środowiska, a teraz ty stoisz z boku. Paweł, to jest błąd, ty też się tego uczyłeś - stwierdził Wałęsa w odpowiedzi na ofertę Adamowicza.

Jednak Adamowicz nie dawał za wygraną. - Ale uczyłem się co najmniej od ośmiu lat jako radny. Zapraszam do współpracy - zaznaczył prezydent Gdańska. - Zrozum, że teraz jesteś mechanizmem niszczącym. Koalicja Obywatelska to jest przyszłość - odpowiedział Wałęsa.

d36icon

Do sprawy wrócił również podczas swojego przemówienia podczas debaty. - Jestem przedstawicielem Koalicji Obywatelskiej, która reprezentuje Platformę Obywatelską, Nowoczesną, ale też ruchy miejskie, społeczników, radnych dzielnic. Nie zamykamy się jeszcze w tej formule. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do tego, żeby do nas dołączali, bo wspólnie razem możemy uczynić z Gdańska jeszcze piękniejsze miejsce na świecie - opowiadał Jarosław Wałęsa.

- I tu chcę się zwrócić do mojego przyjaciela, do Pawła. Pawle, nie czas na egoizm. Teraz jest czas, żebyś wrócił do nas. Jest dla ciebie miejsce w Koalicji Obywatelskiej, przyjmiemy cię z otwartymi rękami: wróć. Bo wspólnie razem osiągniemy więcej. Obronimy Gdańsk przed PiS-em i osiągniemy to, czego jeszcze się nie udało zrobić przez ostatnie dekady. Proszę cię, deklaruję to po raz kolejny i zawsze będę to mówił: jestem twoim przyjacielem i razem zrobimy więcej. Zapraszam cię do Koalicji Obywatelskiej - dodał Wałęsa.

Zobacz także: "Hollywoodzki trailer" Donalda Tuska. Reakcja Zdzisława Krasnodębskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

d36icon
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36icon
Więcej tematów