Trwa ładowanie...

Ksiądz, który groził bronią uczestniczkom Strajku Kobiet w Gdańsku, dalej uczy dzieci

Ksiądz Tomasz K. został przeniesiony do innej parafii, w której proboszcz wyznaczył go na katechetę w pobliskiej szkole podstawowej.

Strajk Kobiet w GdańskuStrajk Kobiet w GdańskuŹródło: PAP, fot: Adam Warżawa
d82w8mk
d82w8mk

Ksiądz Tomasz K. nie zastosował się do orzeczenia sądu, zamiast tego został wysłany do innej parafii. O sprawie poinformowała wyboracza.pl Trójmiasto.

Ksiądz, który groził kobietom bronią uczy dzieci w Rumi

Jak wynika z opublikowanych przez portal informacji, ksiądz Tomasz K. został przeniesiony z dotychczasowej parafii w Gdańsku do parafii w Rumi pod Gdynią.

Został tam wyznaczony przez proboszcza do roli katechety w pobliskiej podstawówce. Wedle relacji portalu, ksiądz dochował wszelkich formalności związanych z zatrudnieniem w szkole, jednakże okłamał dyrekcję szkoły na temat związanych z nim publikacji.

Zobacz też: Zdecydowany krok Morawieckiego ws. Turowa. Komentarz z opozycji

Szkoła w Gdańsku, w której pracował, zerwała z nim współpracę po pojawiających się w mediach informacjach na jego temat.

d82w8mk

Wieść na temat księdza rozniosła się w podstawówce w Rumii. W związku z tym część rodziców zgłosiła zastrzeżenia co do osoby księdza dyrekcji. Doszło do spotkania księdza z rodzicami, na którym duchowny miał odpowiadać na wszelkie wątpliwości.

- Jeśli cokolwiek miałoby negatywnie wpłynąć na dzieci bądź stanowić dla nich zagrożenie, będę interweniować - powiedziała dyrektorka placówki.

Grożenie bronią strajkującym kobietom

W październiku zeszłego roku ksiądz w drodze na manifestację zorganizowaną w kontrze do Strajku Kobiet groził bronią dwóm kobietom z sąsiedniego samochodu. Samochód pokrzywdzonych oznaczony był symbolami kojarzonymi z protestami przeciwko ustawie antyaborcyjnej.

Ksiądz jadący z kolegą innym autem zrównał się z samochodem pokrzywdzonych, po czym wyciągnął i wycelował broń w stronę kobiet.

d82w8mk

Poszkodowane zostały również zwyzywane słowami powszechnie uznawanymi za obraźliwe. Przerażone zadzwoniły po policję, która po godzinie ustaliła tożsamość sprawcy.

Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ

Kobiety złożyły wniosek o ściganie księdza. Sprawa trafiła na wokandę Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wniosek o warunkowe umorzenie postępowania na okres trzech lat próby i zapłatę pokrzywdzonym kobietom nawiązki w wysokości po 2 tys. zł. Kobiety zgodziły się na przedstawione przez księdza warunki pod warunkiem opublikowania publicznych przeprosin.

Z informacji, do których dotarł portal wyborcza.pl Trójmiasto, wynika, że ksiądz Tomasz nie zastosował się do orzeczenia sądu. Przeprosiny nie zostały opublikowane, a nawiązka nie została wypłacona.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d82w8mk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d82w8mk
Więcej tematów