Trwa ładowanie...

Jest akt oskarżenia, ale nie ma sprawcy. Prokuratura kończy śledztwo dot. zabójstwa 43-latki

• Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie zabójstwa 43-letniej kobiety we Wrzeszczu
• Zwłoki znajdowały się w ukryciu przez około sześć miesięcy
• Prok. Janikowska-Matusiak: do sądu skierowaliśmy akt oskarżenia przeciwko 62-latkowi, który ukrył ciało
• Mimo umorzenia, policja nadal bada sprawę

Jest akt oskarżenia, ale nie ma sprawcy. Prokuratura kończy śledztwo dot. zabójstwa 43-latkiŹródło: WP.PL, fot: Tomasz Gdaniec
d37o39c
d37o39c

- W toku śledztwa ustalono, że do śmierci 43-letniej kobiety przyczyniły się osoby trzecie. Według opinii biegłych, bezpośrednią przyczyną zgonu było uduszenie. Zwłoki znajdowały się w ukryciu przez około sześć miesięcy. Dlatego biegłym nie udało się ustalić szczegółów, które pomógłby w dotarciu do sprawców. Ze względu na ich niewykrycie, śledztwo zostało umorzone - mówi Wirtualnej Polsce prok. Jolanta Janikowska-Matusiak, szefowa Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz.

Przypomnijmy fakty. Do szokującego odkrycia doszło pod koniec listopada 2014 roku w gdańskim Wrzeszczu. W piwnicy jednego z bloków pracownica administracji odnalazła nagie zwłoki kobiety. Na zabójstwo dodatkowo wskazywał fakt, że zwłoki przykryte były kartonami. Ciało znajdowało się w piwnicy od sześciu miesięcy.

- Do sądu skierowaliśmy akt oskarżenia przeciwko 62-letniemu mężczyźnie, który w naszej ocenie ukrył ciało. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Z braku dowodów nie mogliśmy oskarżyć go dokonanie zabójstwa. Za utrudnianie śledztwa kodeks przewiduje karę od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności - dodaje Janikowska-Matusiak.

W jaki sposób doszło do powiązania mężczyzny ze sprawą? Tego śledczy nie chcą na razie ujawniać. Wiadomo tylko, że udało się to dzięki m.in. opinii w sprawie kształtu pozostawianego przez narzędzia.

d37o39c

Co prawda sprawa zabójstwa została umorzona, ale nie oznacza to, że policjanci nie będą nadal nad nią pracować. Przestępca zawsze pozostawia ślad, którego zakres wykorzystania może znacząco zwiększyć rozwój technologiczny postępujący wraz z upływem czasu. W przypadku zabójstwa stosuje się 30-letni okres przedawnienia, który ulega wydłużeniu o kolejne 10 lat w przypadku śledztw, w których wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d37o39c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37o39c
Więcej tematów