Trwa ładowanie...

Gdynia. Wysadzali bankomaty w Polsce i Europie. Teraz mogą trafić do więzienia

Policjanci schwytali dwóch mężczyzn, którzy okradali bankomaty w Polsce i Europie. 46 i 55-latek usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem - poinformowała Komenda Stołeczna Policji. Zdradził ich samochód

Gdynia. Wysadzali bankomaty w Polsce i Europie. Teraz mogą trafić do więzieniaŹródło: Komenda Stołeczna Policji, fot: Komenda Stołeczna Policji
dfqhbra
dfqhbra

Kryminalni z Komendy Stołecznej Policji prowadzili śledztwo dotyczące włamań do bankomatów. Miało do nich dojść w Warszawie, w Parzniewie i Mościskach.

- Sprawcy przy pomocy wprowadzonej do urządzenia rurki wpuszczali gaz, a następnie detonowali ładunek, wysadzając bankomat - powiedział asp. sztab. Mariusz Mrozek z Biura Prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Komenda Stołeczna Policji
Źródło: Komenda Stołeczna Policji, fot: Komenda Stołeczna Policji

Wpadli przez mazdę

Policjantom udało się złapać mężczyzn m.in. za sprawą licznych nagrań z monitoringu. Złodziei zdradził ich charakterystyczny samochód - mazda CX-D. Szybko okazało się, że mieszkają w Gdyni, donosi Polsat News.

dfqhbra

- Przy wsparciu tamtejszych antyterrorystów funkcjonariusze weszli do jednego z mieszkań, gdzie zastali podejrzanego 46-latka. Drugi z mężczyzn ukrywał się na terenie jednego z kompleksów leśnych pod Gdynią i tam też został zatrzymany - mówi Mrozek.

Komenda Stołeczna Policji
Źródło: Komenda Stołeczna Policji, fot: Komenda Stołeczna Policji

Funkcjonariusze zabezpieczyli zagraniczne tablice rejestracyjne, reduktor gazu do butli gazowej, urządzenia do detonacji ładunków wybuchowych, oraz wiertła do nawiercania bankomatów.

Pomorze nie było ich jedynym celem

Prawdopodobnie złodzieje odpowiadali także za rozboje w Rzeszowie i Lublinie.

Komenda Stołeczna Policji
Źródło: Komenda Stołeczna Policji, fot: Komenda Stołeczna Policji

- Niewykluczone, że mężczyźni mają również związek z włamaniami do bankomatów w Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Lublinie i Olsztynie. To będzie przedmiotem prowadzonego dochodzenia. Policjanci ustalili ponadto, że mogli też działać w Czechach, Austrii, Słowacji i Słowenii - informuje Mariusz Mrozek.

Starszy mężczyzna usłyszał 3 zarzuty o usiłowanie kradzieży z włamaniem do bankomatów. 55-latek będzie sądzony w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratora został aresztowany na 3 miesiące. Drugi schwytany odpowie za jedno usiłowanie kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Źródło: Polsat News

dfqhbra
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfqhbra
Więcej tematów