RegionalneTrójmiastoGdańska firma podbije amerykański rynek? Zrobili pierwszy krok

Gdańska firma podbije amerykański rynek? Zrobili pierwszy krok

Gdański dozownik do leków trafi na amerykański rynek? Bardzo możliwe. Dr Poket jako jedyny polski wynalazek wywalczył sobie miejsce w prestiżowym inkubatorze Plug&Play w Dolinie Krzemowej. Innowacyjni biznesmeni będą w USA przez trzy miesiące.

Gdańska firma podbije amerykański rynek? Zrobili pierwszy krok
Źródło zdjęć: © WP | Tomasz Gdaniec
Tomasz Gdaniec

- W styczniu wyjeżdżamy na trzy miesiące do Doliny Krzemowej. Inkubator Plug&Play jest jednym z wiodących ośrodków w USA. Mamy nadzieję na nawiązanie nowych kontaktów. Chcemy, aby nasz produkt oceniły amerykańskie kliniki. Ma to stanowić podstawę do dalszej współpracy i ulepszania produktu - mówi Wirtualnej Polsce Sebastian Mul z firmy dr Poket.

Na rozpisany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju konkurs zgłosiło się ponad 173 przedsiębiorców, którzy aplikowali o ponad 24 mln zł dofinansowania. Ostatecznie wybrano 41 z nich. Gdański projekt otrzymał ponad 127 tys. zł wsparcia. Pieniądze te zostaną przeznaczone. m.in. na sfinansowanie kosztów przygotowania strategii wejścia na rynki światowe. Dr Poket jako jeden z 14 projektów z całej Polski weźmie udział w programach akceleracyjnych za granicą. Dlaczego Stany Zjednoczone?

- Dolina Krzemowa jest ekosystemem, w którym rozwijają się firmy o światowym zasięgu, ale także start-upy, takie jak nasz. W życie biznesowe mocno angażuje się również tamtejsze środowisko akademickie organizując liczne konferencje i spotkania branżowe, których w Europie jest znacznie mniej. Wymiana doświadczeń z innymi firmami, zarówno tymi o lokalnym, jak i światowym zasięgu będzie dla nas bezcennym doświadczeniem - dodaje Mul.

Jak działa wynalazek? Sam sposób przypominania o regularnym przyjmowaniu lekarstw jest bardzo prosty. Gdy nadchodzi pora zażycia tabletek, PillBox emituje głośny dźwięk oraz podświetla odpowiedni pojemniczek. Jeśli chory nie przyjmie leków, wówczas w ciągu kilku minut dowie się o tym jego opiekun - lekarz lub rodzina za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej - "dr Poket". Podobnie w wypadku, gdy zacznie brakować lekarstw. Dodatkowo dzięki programowi można dodawać do listy przyjmowanych medykamentów nowe pozycje. Wystarczy zeskanować kod kreskowy i ustawić częstotliwość zażywania.

Jak zauważa Mul, opinie przedstawione przez amerykańskie klinki i szpitale będą bardzo pomocne, ponieważ. m.in. do nich adresowany jest dr Poket. Ich sugestie pozwolą wskazać ewentualne udogodnienia oraz nowe rozwiązania, które będzie można zastosować.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

Źródło artykułu:WP Wiadomości

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (8)