Trwa ładowanie...

Gdańsk włącza się w akcje "Sprzątanie Świata"

W piątek każdy może zrobić coś dobrego dla otoczenia i posprzątać swoją najbliższą okolicę. Przed nami kolejna edycja "Sprzątania Świata"

Share
Śmieci wysypujące się na plażach to częsty obrazek nad Bałtykiem
Śmieci wysypujące się na plażach to częsty obrazek nad BałtykiemŹródło: money.pl, fot: KIB
d3ewhr7

Bohater nosi worek - to hasło tegorocznej edycji.

"Sprzątanie Świata" w Gdańsku

Między godziną 9 a 13 w Gdańsku działać będą cztery punkty, w których wydawane będą worki, rękawiczki, mapki oraz materiały informacyjne. Zostaną tam ustawione pojemniki pięciu frakcji na zebrane odpady.

Nie znaczy to, że tylko w tych miejscach możemy posprzątać. W akcji może wziąć udział każdy wyposażony w worek na śmieci. Wystarczy wyjść na spacer i zebrać znalezione przez siebie odpady.

Protest medyków. Wojewoda z PiS: to bardzo wysokie oczekiwania

Frekwencja rośnie, a śmieci przybywa

Z roku na rok zainteresowanie akcją jest coraz większe. Włączają się w nią nie tylko prywatne osoby czy szkoły, ale także co raz więcej firm czy instytucji. To bardzo ważne.

d3ewhr7

Mimo rosnącej w społeczeństwie świadomości ekologicznej, śmieci przybywa. Nieodpowiedzialne osoby wyrzucają odpady do lasów czy parków, nie chcąc płacić za ich wywóz. Dlatego takie akcje są ciągle bardzo potrzebne.

Szczególnie ważne jest włączanie się do akcji szkół, po to, żeby kształtować społeczną świadomość odpowiedzialności za środowisko już od najmłodszych lat. Kryzys klimatyczny i ochrona środowiska to jedne z najważniejszych problemów, z którymi będzie musiało zmierzyć się najmłodsze pokolenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ewhr7

Podziel się opinią

Share
d3ewhr7
d3ewhr7
Więcej tematów