Trwa ładowanie...
d3nkazm

Gdańsk: likwidacja lotów do Londynu, Brukseli i Kopenhagi

PLL LOT likwiduje od soboty połączenia: Gdańsk-Bruksela i Gdańsk-Kopenhaga, a British Airways (BA): Gdańsk-Londyn, poinformował prezes spółki Port Lotniczy Gdańsk-Trójmiasto Włodzimierz Machczyński.

d3nkazm
d3nkazm

BA miesiąc temu poinformował spółkę zarządzającą lotniskiem, że zlikwiduje jedyne połączenie na trasie Gdańsk-Londyn pod koniec października. Powodem jest trudna sytuacja na rynku przewoźników.

LOT nie informuje nas ani o powodach uruchamiania konkretnych połączeń, ani o ich likwidacji - powiedział Machczyński. Połączenie Gdańsk-Bruksela było jedynym na tej trasie. Do Kopenhagi lata, oprócz LOT-u, SAS.

Likwidacja tych połączeń to poważne obniżenie przychodów naszej spółki, które mogą spaść o około 15% - powiedział Machczyński. Zaznaczył, że prowadzone są rozmowy z LOT-em, aby uruchomił połączenie na trasie Gdańsk-Londyn, gdyż korzystało z niej regularnie około 200 osób tygodniowo.

Leszek Chorzewski, rzecznik PLL LOT powiedział, że zawieszenie połączeń z Gdańska do Kopenhagi i Brukseli związane jest z ograniczeniem siatki zimowych połączeń LOT-u. (aka)

d3nkazm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nkazm
Więcej tematów