Trwa ładowanie...

Będzie sensacyjny transfer do PO?

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że byli posłowie PJN Jan Filip Libicki i Jacek Tomczak będą chcieli przystąpić do klubu PO - powiedział rzecznik klubu PO Krzysztof Tyszkiewicz. Jak dodał, jeśli wpłynie wniosek, "jest taka możliwość, że klub podejmie decyzję pozytywną".

Będzie sensacyjny transfer do PO?Źródło: WP.PL
d13s5wo
d13s5wo

Tyszkiewicz podkreślił, że decyzja o ewentualnym przyjęciu Libickiego i Tomczaka będzie należała do klubu PO. - Jeśli dostaniemy taką propozycję, to głosowanie odbędzie się na najbliższym posiedzeniu klubu PO na następnym posiedzeniu sejmu - powiedział. Kolejne posiedzenie sejmu odbędzie się w dniach 13-15 lipca.

Rzecznik klubu PO dopytywany, czy do tej pory nie padła taka propozycja ze strony obu posłów, odpowiedział: - Wydaje się, że jest taka chęć, ale formalnego wniosku w tej sprawie nie ma jeszcze.

Jak dodał, jeśli taki wniosek zostanie złożony, "jest taka możliwość, że klub podejmie decyzję pozytywną".

Libicki i Tomczak odeszli z PJN po tym, jak na kongresie krajowym PJN na początku czerwca prezesem partii został Paweł Kowal, a b. liderka ugrupowania Joanna Kluzik-Rostkowska zrezygnowała z kandydowania na to stanowisko. Libicki swą decyzję argumentował tym, że zabrakło wyraźnej deklaracji PJN, że nie będzie współpracował z PiS. Również Tomczak mówił, że przyczyną jego odejścia z PJN jest głęboki kryzys, w jakim - jego zdaniem - jest ta formacja.

Kilka dni później PJN - ugrupowanie i klub parlamentarny - opuściła Kluzik-Rostkowska, która wcześniej wzięła udział w konwencji wyborczej PO w Gdańsku. We wtorek późnym popołudniem Kluzik-Rostkowska została przyjęta do klubu parlamentarnego PO. Decyzję w tej sprawie klub PO podjął przez aklamację.

d13s5wo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13s5wo
Więcej tematów