Trwa ładowanie...

1 września ruszy Pomorska Kolej Metropolitarna. Znamy nowe ceny biletów

Pierwszego września rozpocznie na stałe kursowanie Pomorska Kolej Metropolitarna. Dla podróżnych oznacza to nie tylko skrócenie czasu dojazdu do Gdyni i na lotnisko, ale także nowe bilety.

1 września ruszy Pomorska Kolej Metropolitarna. Znamy nowe ceny biletówŹródło: Materiały prasowe
d331o7o
d331o7o

- Bilet jednorazowy strefowy w granicach jednego miasta - Gdańska lub Gdyni, czyli bilet miejski, będzie kosztować 3,50 zł. - Ofertę rozszerzono o nowe przystanki Gdańsk Rębiechowo i Gdańsk Osowa oraz Gdynia Wielki Kack - zauważa Marcin Głuszek, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży PKP SKM w Trójmieście.

PKM oraz SKM, ponieważ mają wspólnego operatora naliczają ceny biletów według tych samych zasad. Dlatego przejazd z Gdyni do Gdańska, bez względu na wybór trasy kosztować będzie tyle samo – sześć złotych. Początek roku szkolnego oznacza również podwyżki cen biletów. Wzrośnie przede wszystkim koszt zakupu strefowego biletu dobowego. Uprawnia on do nieograniczonej liczby podróży w określonej strefie w ciągu 24 godzin od skasowania. Złotówkę więcej zapłacą podróżni jeżdżący na trasie Pruszcz-Żukowo-Wejherowo. Zmianie nie ulegnie cena biletów na podróż w jednym, wybranym mieście.

Od wtorku, każdego dnia po trójmiejskich torowiskach będą jeździć 72 nowe składy pociągów. Od poniedziałku do piątku kursować będą co kwadrans. W pozostałe dni co pół godziny. Pierwszy skład wyruszać będzie z Gdyni oraz Gdańska krótko po 3.40. Jednak większość składów bieg swój zaczynać będzie stację dalej - we Wrzeszczu oraz Wielkim Kacku. Cały czas bowiem trwa remont linii kolejowej pomiędzy Ossową oraz Gdynią. Obecne torowisko nie ma dostatecznej przepustowości.

d331o7o

Nowy rozkład obowiązywać będzie jedynie do końca września. Wraz z początkiem października planowane jest wydłużenie kursów PKM-ki aż do Kartuz. Według przeprowadzonych badań z PKM może korzystać rocznie od 6,5 do 10,5 mln pasażerów. Dzięki PKM Gdańsk odzyska bezpośrednie połączenie kolejowe z Kartuzami i Kościerzyną, zniszczone w czasie II wojny światowej.

PKM to pierwsza wybudowana od 40 lat linia kolejowa w Polsce, a także pierwsza wybudowana przez samorząd. Warta miliard złotych inwestycja została w 68 procentach sfinansowana z funduszy europejskich.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d331o7o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d331o7o
Więcej tematów