Trwa ładowanie...
d48ix4c
d48ix4c

Trener molestował i poniżał dziewczynki - zapadł wyrok

Na cztery lata więzienia i sześcioletni zakaz wykonywania zawodu związanego z opieką nad nieletnimi skazał sąd rejonowy w Poznaniu trenera siatkówki Krzysztofa L., który oskarżony był o molestowanie nieletnich podopiecznych. Według sądu oskarżony molestował sześć swoich nieletnich zawodniczek, znęcał się nad nimi i je poniżał.
Share
d48ix4c

Rodzice poszkodowanych dziewcząt nie kryli zadowolenia po ogłoszonym wyroku. - Sprawiedliwości stało się zadość. Ten wyrok należał się naszym dzieciom, które zasługują na szacunek za to, że odważyły się o tym mówić - powiedziała dziennikarzom Renata W., matka jednej z molestowanych siatkarek.

- Mamy nadzieję, że ten człowiek już nigdy nie skrzywdzi żadnej dziewczyny, moja córka mówiła, że wolałaby, aby to, co się zdarzyło, nie miało nigdy miejsca - powiedział ojciec innej z molestowanych Andrzej K.

Wszystkie ofiary trenera od ponad dwóch lat znajdują się pod opieką psychologów i psychiatrów.

d48ix4c

Krzysztof L. został zatrzymany w kwietniu 2008 roku. Był m.in. trenerem kadry kadetek (dziewczęta w wieku 14-15 lat) Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej.

Sprawa została ujawniona po tym, jak matka jednej z zawodniczek znalazła jej pamiętnik z opisem wydarzeń z udziałem trenera. Miało do nich dochodzić w latach 2006-2008. Zarzucane mężczyźnie przestępstwa o charakterze seksualnym są zagrożone karą od dwóch do 12 lat więzienia.

Krzysztof L. jako trener pracował od 1973 r. W trakcie śledztwa prokuratura nie wykluczała, że podobnych przestępstw mógł się dopuścić wcześniej. Wyrok jest nieprawomocny, jego uzasadnienie, jak i przebieg całego procesu, zostało utajnione ze względu na dobro ofiar. Obrona skazanego już zapowiedziała apelację.

NaSygnale.pl: Krwawa rzeź w restauracji - zobacz zdjęcia

d48ix4c

Podziel się opinią

Share
d48ix4c
d48ix4c
Więcej tematów