Trwa ładowanie...

Tragiczny wypadek w USA. Nie żyje wiele osób

W środę na autostradzie w południowym Teksasie w USA rozbiła się przeładowana furgonetka. Jechało nią około 25 migrantów. W wyniku wypadku śmierć poniosło co najmniej 11 osób, w tym kierowca. Kilkanaście osób zostało rannych.

Share
Tragiczny wypadek w USA
Tragiczny wypadek w USAŹródło: East News
d4c4u21

Do tragedii doszło w środę tuż po godzinie 16 na autostradzie 281 w Encino w Teksasie. Urbino Martinez, szeryf hrabstwa Brooks, przekazał, że van, który się rozbił, był zaprojektowany na 15 pasażerów.

Ponadto furgonetka jechała za szybko i była za ciężka. Pojazd wypadł z drogi, gdy kierowca stracił nad nim kontrolę na zakręcie. Van nie był ścigany przez policję.

Tragiczny wypadek przeładowanej furgonetki w USA

Zdaniem szeryfa wszystkie osoby, które jechały furgonetką, to imigranci. Sierżant Nathan Brandley z Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w Teksasie przekazał, że w wypadku zginęło 11 osób. Ponad 12 podróżujących zostało rannych.

d4c4u21

Służby przekazały, że nieznana jest jeszcze tożsamość ofiar. Policja nie ma jeszcze informacji o furgonetce - o tym, gdzie była zarejestrowana oraz do kogo należy.

Encino to społeczność, która liczy około 140 mieszkańców. Żyją oni około trzech kilometrów na południe od Falfurrias. Tam znajduje się punkt kontrolny z Meksykiem.

Zobacz też: Podwyżki dla polityków. Senator z klubu PiS o "gigantycznych zaniedbaniach"

Wypadki imigrantów przekraczających granice

The Dallas Morning News przekazał, że gwałtowny wzrost liczby imigrantów, którzy przekraczają nielegalnie granice, spowodował wzrost wypadków z udziałem przepełnionych imigrantami pojazdów. Płacą oni duże kwoty, aby dostać się do raju.

d4c4u21

Według prasy do przemytu angażuje się młodych i niedoświadczonych kierowców. To -  w połączeniu z szybką i lekkomyślną jazdą - doprowadza do przerażających wypadków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4c4u21

Podziel się opinią

Share
d4c4u21
d4c4u21
Więcej tematów