Trwa ładowanie...
d13154l
IAR

Tragiczny wypadek w Afganistanie. Zderzyły się dwa autobusy i ciężarówka wioząca paliwo

• Afganistan: ponad ponad 50 ofiar zderzenia busów z ciężarówką
• Lokalne władze informują, że nic na razie nie wskazuje, aby tragedia była aktem terroru
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Góry Hajigak w Afganistanie, największy rezerwuar rud żelaza w kraju
Góry Hajigak w Afganistanie, największy rezerwuar rud żelaza w kraju (AFP, Fot: Shah Marai)
d13154l

52 ludzi zostało zabitych, a 73 innych odniosło obrażenia w niedzielę w zderzeniu dwóch autobusów z przewożącym paliwo samochodem-cysterną na przelotowej drodze w okręgu Mokor w prowincji Ghazni na wschodzie Afganistanu - poinformował rzecznik gubernatora Ghazni.

Na miejsce natychmiast wysłano żołnierzy, którym udało się uratować niektórych rannych. Wielu z poszkodowanych w ciężkim stanie trafiło do miejscowych szpitali. Według miejscowych władz, nic na razie nie wskazuje, aby tragedia była aktem terroru.

Szef wydziału komunikacji prowincji Ghazni poinformował, że drugi autobus jechał tuż za pierwszym, a przyczyną wypadku była nieostrożność kierowców. Afgańscy kierowcy znani są ze swojej nieuwagi a na drogach często dochodzi do wypadków, choć tak poważne zdarzają się niezwykle rzadko.

Sama prowincja Ghazni to miejsce w którym do 2014 roku stacjonowali polscy żołnierze w ramach sił NATO. Tymczasem wczoraj dwóch rumuńskich żołnierzy sił specjalnych zginęło w prowincji Kandahar. W czasie gdy szkolili miejscowe siły w jednej z baz wojskowych, dwóch miejscowych policjantów otworzyło do nich ogień.

d13154l

Podziel się opinią

Share
d13154l
d13154l
Więcej tematów