Trwa ładowanie...
d31019n

Tragiczny wypadek koło Opoczna. Nie żyje 6-letni chłopczyk

Nie udało się uratować życia 6-latka, który wjechał rowerkiem pod samochód w Radzicach Małych w woj. łódzkim. Policja sprawdza, czy rodzice właściwie opiekowali się dzieckiem.
Share
Policjanci apelują do rodziców, aby nawet na chwilę nie pozostawiali dzieci bez opieki w pobliżu dróg i ulic.
Policjanci apelują do rodziców, aby nawet na chwilę nie pozostawiali dzieci bez opieki w pobliżu dróg i ulic.Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
d31019n

Wypadek wydarzył się przed południem na lokalnej drodze w gminie Drzewica.

- Chłopiec jadący na rowerze z niewyjaśnionych przyczyn zjechał gwałtownie do osi jezdni. Wjechał wprost pod jadąca w tym samym kierunku skodę octavię. Mimo podjętej na miejscu reanimacji dziecko zmarło - relacjonuje w rozmowie z Wirtualną Polską nadkom. Adam Kolasa z łódzkiej policji.

Zobacz też: Jak prawidłowo przewozić dzieci w samochodzie?

Rodzice dziecka i kierowca auta zostali objęci pomocą psychologiczną.

d31019n

- To niestety kolejny już podobny wypadek w ostatnich dniach. W poniedziałek w Domasznie - również na terenie gminy Drzewica - 5-latek, jeździł po podwórku na hulajnodze. Nagle wyjechał na drogę przed samochód. Na szczęście tam skończyło się tylko na strachu - dodaje nadkom. Kolasa.

Policjanci proszą rodziców, aby nawet na chwilę nie pozostawiali dzieci bez opieki w pobliżu dróg i ulic.

- Maluchy są pochłonięte zabawą i nie zwracają uwagi na niebezpieczeństwa. Przed nami ostanie dni wakacji i wiele osób wróciło już do domu z wypoczynku i będzie spędzać wolny czas w okolicy miejsca zamieszkania. Zadbajmy o swoje pociechy w należyty sposób - apeluje policjant.

d31019n

Podziel się opinią

Share
d31019n
d31019n
Więcej tematów