Trwa ładowanie...
d2nhagq

Tragiczny rekord utopień. Kilkadziesiąt ofiar w trzy dni

Tylko w ciągu trzech dni, od piątku do niedzieli, utonęło 30 osób. Tak tragicznego weekendu dawno nie było. A nadchodzą coraz cieplejsze dni, które na pewno ściągną nad wodę większą liczbę osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W mijający weekend zanotowano w Polsce tragiczny rekord utonięć
W mijający weekend zanotowano w Polsce tragiczny rekord utonięć (PAP)
d2nhagq

Minęła dopiero połowa wakacji, a życie w wodzie straciło 115 osób. Już teraz MSWiA poinformowało, że w ten weekend zanotowano "rekordową" liczbę ofiar. W komunikacie ministerstwo dodało, że te wakacje mogą być jednymi z najtragiczniejszych pod względem utonięć.

MSWiA apeluje o rozsądek

Będzie coraz cieplej. Termometry w Polsce mogą wskazywać nawet 36 stopni. IMGW wydało ostrzeżenie III stopnia. Nic więc dziwnego, że wiele osób ochłodzenia będzie szukać nad polskimi wodami. Jednak MSWiA apeluje o rozsądek, wyobraźnię i nieprzecenianie swoich możliwości. Tylko to będzie gwarancją spokojnego i bezpiecznego wypoczynku.

d2nhagq

Jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa opublikowało na Twitterze główne zasady, jakich powinni przestrzegać odpoczywający nad kąpieliskami. Takie wysokie temperatury mogą nieść za sobą poważne konsekwencje dla zdrowia, ale również życia. Zbyt długie przebywanie na słońcu bez odpowiedniego okrycia to duże ryzyko dostanie udaru i innych poważnych chorób wewnętrznych i skórnych.

Ministerstwo przestrzega również, aby stosować się do zaleceń ratowników oraz kąpać się tylko na plażach strzeżonych. Dzieci nie powinny pozostawać bez opieki osób dorosłych. Najważniejszą zasadą bezpieczeństwa jest nie wchodzenie do wody po spożyciu alkoholu. Nietrzeźwość jest najczęstszą przyczyną śmierci w wodzie.

d2nhagq

Warto obserwować otoczenie i reagować na niebezpieczne sytuacje.

Źródło: MSWiA

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Nad Bałtykiem słońce, a na plażach parawany

d2nhagq

Podziel się opinią

Share

d2nhagq

d2nhagq
Więcej tematów