Trwa ładowanie...
d2zylwl

Tragiczny bilans weekendu w Wielkopolsce - utonęły cztery osoby

Upalna pogoda sprawiła, że Wielkopolanie spędzili weekend, kąpiąc się w jeziorach. Niestety, nie wszyscy po wypłynięciu, zdołali wrócić na brzeg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tragiczny bilans weekendu w Wielkopolsce - utonęły cztery osoby
(KP PSP w Środzie Wielkopolskiej, Fot: Paweł Gawarecki)
d2zylwl

Miniony weekend przyniósł rekordowe upały. Wielu mieszkańców Wielkopolski po raz pierwszy miało okazję, wykąpać się w jeziorze. Niestety, był to rekordowy weekend nie tylko pod względem upałów, ale także utonięć.

- Tylko w miniony weekend wielkopolscy strażacy interweniowali przy sześciu zdarzeniach na akwenach, w których w sumie śmierć poniosło czterech mężczyzn – mówi Sławomir Brandt, rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej. – Jedna osoba poszukiwana jest w jeziorze Winiary w powiecie gnieźnieńskim od soboty do dnia dzisiejszego – dodaje.

Do utonięć doszło w Licheniu Starym, Kozielsku, Powidzu i Wieleniu. O sporym szczęściu może natomiast mówić 60-letni mężczyzna, który w niedzielę w miejscowości Krzewina w powiecie pilskim topił się w Noteci. Dzięki szybkiej interwencji strażaków i ratowników medycznych zdołano go wyciągnąć z wody. Po 20 minutach akcji reanimacyjnej udało się przywrócić mu funkcje życiowe. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Chociaż to dopiero początek lipca w Wielkopolsce już utonęło sześć osób. Straż pożarna apeluje do wszystkich kąpiących o rozwagę.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2zylwl

Podziel się opinią

Share
d2zylwl
d2zylwl
Więcej tematów