Trwa ładowanie...
03-11-2014 02:01

Tragiczne zderzenie z łosiem na A2

Tragiczny wypadek na autostradowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Na wysokości miejscowości Choszczówka Dębska rozpędzone auto jadące od strony Siedlec uderzyło w łosia, który wtargnął na jezdnię.

Tragiczne zderzenie z łosiem na A2Źródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d25dqps
d25dqps

W wyniku wypadku kierowca samochodu osobowego zginął na miejscu, pasażerka śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do jednego z warszawskich szpitali. W tej chwili ruch na jezdni w kierunku Warszawy odbywa się jednym pasem. Tworzą się korki. Na miejscu policjanci i prokurator badają okoliczności wypadku. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia.

To już drugie podobne zdarzenie w zaledwie dwuletniej historii obwodnicy Mińska Mazowieckiego, będącej wschodnim odcinkiem autostrady A2. We wrześniu 2012 roku, krótko po jej otwarciu, samochód osobowy także zderzył się z łosiem. Co prawda wówczas nikt nie ucierpiał, ale eksperci już wtedy zwracali uwagę, że ogrodzenie autostrady powinno być wyższe. Tam, gdzie są łosie, siatka powinna mieć co najmniej 2 metry 40 centymetrów wysokości. Tymczasem wzdłuż obwodnicy Mińska Mazowieckiego ogrodzenie ma półtora metra wysokości.

d25dqps
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25dqps
Więcej tematów