Trwa ładowanie...

Tragiczna śmierć antyterrorysty w Świnoujściu. Dymisje w policji

Lubuski komendant wojewódzki policji inspektor Jarosław Janiak oraz jego zastępca podinspektor Piotr Fabijański tracą stanowiska. To reakcja ministra Joachima Brudzińskiego na śmiertelny wypadek policjanta w Świnoujściu.

Tragiczna śmierć antyterrorysty w Świnoujściu. Dymisje w policjiŹródło: PAP, fot: Tomasz Waszczuk
d3nulz1
d3nulz1

Do tragedii doszło dzisiejszej nocy w ośrodku szkoleniowym policji w Świnoujściu. Antyterrorysta z lubuskiej policji zmarł w niejasnych okolicznościach. Brał udział w odprawie gorzowskich policjantów.

Jak podaje "Głos Szczeciński", w tym czasie w sali na piętrze trwała impreza, w której mieli uczestniczyć także wysokiej rangi policjanci lubuskiej policji. Nie wiadomo, ile osób brało w niej udział. Antyterrorysta wypadł przez okno i zginął na miejscu. - Towarzystwo było bardzo głośnie, nie wiem, czy nie doszło tam do jakiejś szarpaniny - relacjonuje świadek zdarzenia.

"Minister jest w stałym kontakcie z komendantem głównym Policji i jest informowany o wszelkich ustaleniach na temat przebiegu zdarzenia w Świnoujściu" - poinformowało MSWiA. Komendantowi lubuskiej policji, oraz jego zastępcy, zarzucono niedostateczny nadzór nad podwładnymi. "Co do pozostałych uczestników zdarzenia, szef MSWiA będzie podejmował decyzje personalne na bieżąco" - dodaje resort.

Na miejscu jest prokurator i policjanci, którzy badają okoliczności zdarzenia. Minister Brudziński polecił, aby udali się tam również pracownicy Biura Nadzoru Wewnętrznego MSWiA.

d3nulz1

- Nie chcemy spekulować ani wyciągać pochopnych wniosków. Kluczowa będzie sekcja zwłok, która wskaże przyczynę zgonu - powiedział rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji mł. insp. Mariusz Ciarka w rozmowie z TVN24. Niewykluczone, że doszło do śmiertelnego wypadku.

"Gazeta Lubuska" podała, że zmarły antyterrorysta to asp. szt. Adam P., szef samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego w Gorzowie. Był doświadczonym policjantem. Jego żona przyjechała już na miejsce tragedii. Całej rodzinie udzielana jest pomoc psychologiczna.

Jarosław Janiak został komendantem wojewódzkim lubuskiej policji 3 lutego 2016 roku. Wcześniej był m.in. naczelnikiem sztabu w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Strona internetowa Komendy Wojewódzkiej Policji oraz komend miejskich i powiatowych na znak żałoby po zmarłym policjancie zmieniły kolorystykę na biało-czarną.

d3nulz1

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "To mogła być prowokacja". Rybacy odpierają zarzuty mordowania fok

d3nulz1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nulz1
Więcej tematów