Trwa ładowanie...

Tragiczna śmierć 2-letniej Lilianny z Piły. Matka i jej partner zostali oskarżeni

Para 24-latków z Piły została oskarżona o zabójstwo 2-letniej Lilianny. Córeczka kobiety trafiła do szpitala z ciężkimi obrażeniami. Prokuratura ustaliła, że jej partner brutalnie znęcał się nad dzieckiem.
Share
Dziecko miało krwiaki i obrzęk mózgu
Dziecko miało krwiaki i obrzęk mózguŹródło: PAP
d1pm578

- Wiele razy ją popychał, szarpał, przewracał, podnosząc z ziemi, uderzał główką o metalowe części łóżka - powiedziała w rozmowie z portalem gloswielkopolski.pl Magdalena Roman, prokurator rejonowy w Pile.

Teraz matka dziewczynki Angelika B. i jej partner Szymon B. odpowiedzą za śmierć dziecka. Grozi im dożywotnie więzienie. I chociaż to mężczyzna znęcał się na 2-latką, kobieta nie zrobiła nic, by go powstrzymać lub jej pomóc.

d1pm578

Sekcja zwłok wykazała u dziecka m.in. krwiaki i obrzęk na mózgu. - Obrażenia te powstały w wyniku popchnięcia dziecka i uderzenia w futrynę drzwi. Według relacji kobiety mężczyzna był zajęty grą na komputerze. Gdy nie szło mu w grze, chwycił przechodzące obok niego dziecko za rączkę i pchnął, wskutek czego dziewczynka uderzyła głową w futrynę - stwierdziła prok. Roman.

Ale matka zdecydowała, że nie powie lekarzom, co się wydarzyło. Dziewczynka, gdy trafiła do szpitala, była nieprzytomna. Pilnie rozpoczęto jej operację, ale podczas zabiegu 2-latka zmarła.

Zobacz także: Przed burzą wokół ustawy o IPN nie było lepiej? "Dymisje nie wzięły się znikąd""

Źródło: gloswielkopolski.pl, WP

d1pm578

Podziel się opinią

Share
d1pm578
d1pm578
Więcej tematów