Trwa ładowanie...
d3e51an

Tragedia w Słowinie. Sprawca wypadku w areszcie

Kierowca ciężarówki, która w Słowinie zderzyła się z autobusem został w piątek aresztowany na trzy miesiące. W wypadku zginęło dwoje uczniów, a siedemnastu zostało rannych. Sąd Okręgowy w Koszalinie przychylił się do zażalenia prokuratury na postanowienie sądu pierwszej instancji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kierowca ciężarówki, który spowodował wypadek w Słowinie, może opuścić areszt pod warunkiem wpłacenia 35 tys. zł kaucji
Kierowca ciężarówki, który spowodował wypadek w Słowinie, może opuścić areszt pod warunkiem wpłacenia 35 tys. zł kaucji (PAP, Fot: PAP)
d3e51an

- Sąd Okręgowy w Koszalinie zmienił postanowienie Sądu Rejonowego i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na trzy miesiące - powiedział po posiedzeniu sądu jego rzecznik Sławomir Przykucki. - Podejrzany, zdaniem Sądu Okręgowego, powinien wrócić do aresztu śledczego. Ta decyzja jest prawomocna - zaznaczył.

Do katastrofy drogowej w Słowinie (woj. zachodniopomorskie) doszło 17 kwietnia.

d3e51an

Sąd odwoławczy doszedł do wniosku, że zachodzi obawa matactwa. Podejrzany nie przyznaje się, nie składa wyjaśnień, nie odpowiada na żadne pytania, do czego ma prawo - wyjaśnia Przykucki. - Ale w tym przypadku w zasadzie na tym etapie sprawy nie można ustalić, dlaczego zjechał na lewy pas ruchu - mówi.

Żaden ze świadków wypadku nie potrafi wyjaśnić powodu, dla którego coś takiego się stało, a podejrzany nie mówi.

*Zobacz także: Pobili go, bo myśleli, że jest żydem. "Kaczyński, to Twoja wina!"
*

**

d3e51an

Jak poinformował Przykucki, podejrzany był na piątkowym posiedzeniu, w którym miał prawo uczestniczyć. Nie składał jednak wyjaśnień. Po zakończeniu posiedzenia został zatrzymany i doprowadzony do aresztu śledczego w Koszalinie.

Prokuratura zarzuciła 51-letniemu kierowcy ciężarówki nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Zginęło dwoje uczniów 20-latek i 19-latka, a 17 osób zostało rannych. Większość pasażerów busa stanowili uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Kierowcy grozi do 8 lat więzienia. Prokuratura wnioskowała o bezwzględny trzymiesięczny areszt dla podejrzanego.

Kierowcy ciężarówki i autobusu byli podczas wypadku trzeźwi. Oba pojazdy zostały zabezpieczone do badań ich stanu technicznego. Zabezpieczono również rejestratory znajdujące się w pojazdach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF24

d3e51an

Podziel się opinią

Share

d3e51an

d3e51an
Więcej tematów