Trwa ładowanie...

Łódź. Matka na dopalaczach, 1,5-roczne dziecko walczy o życie

Półtoraroczny chłopiec walczy o życie w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Chłopiec trafił tam po tym, jak zatruł się resztkami dopalacza. Sprawę bada policja.

Share
Łódź. Matka na dopalaczach, 1,5-roczne dziecko walczy o życie
Źródło: Getty Images, Fot: Artur Widak
d4hs8c2

Do zdarzenia doszło 14 kwietnia. Policja otrzymała zgłoszenie o potrzebie interwencji w jednym z mieszkań.

Łódź. Półtoraroczny chłopiec walczy o życie

Patrol udał się do mieszkania przy ul. Dowborczyków w Łodzi, skąd wcześniej załoga pogotowia ratunkowego zabrała do szpitala znajdujące się w ciężkim stanie małe dziecko. Chłopiec obecnie znajduje się w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i walczy o życie.

d4hs8c2

Na miejscu okazało się, że 38-letnia matka chłopca była pod wpływem narkotyków. Kobieta sama przyznała się, że zażyła środek odurzający, po którym straciła świadomość.

Zobacz też: Wybory prezydenckie w obliczu koronawirusa. Wygrałby Andrzej Duda

Łódź. Matka chłopca pod wpływem narkotyków

38-latka zeznała łódzkiej policji, że po przebudzeniu widziała swojego synka, który w jej opinii zachowywał się normalnie. Dopiero po jakimś czasie półtoraroczne dziecko zaczęło wykazywać objawy zatrucia. Matka chłopca podejrzewała, że chłopiec mógł zjeść resztki dopalacza.

d4hs8c2

Kobieta skontaktowała się z rodziną, ta z kolei powiadomiła odpowiednie służby. Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego zdecydowała o niezwłocznym przewiezieniu dziecka do szpitala. Policjanci na miejscu przeprowadzili oględziny pomieszczeń, rozpytali sąsiadów, krewnych kobiety, zabezpieczyli dwie tzw. dulafki ze śladami środków psychotropowych.

38-letnia kobieta została zatrzymana. Grozi jej nawet do 5 lat więzienia. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie może usłyszeć zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. O losie kobiety zdecyduje teraz sąd i prokuratura w Łodzi.

Źródło: KWP Łódź

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d4hs8c2

Podziel się opinią

Share
d4hs8c2
d4hs8c2
Więcej tematów