Trwa ładowanie...
dzk3ov1

Tragedia w Darłówku. Znamy datę pogrzebu Zuzi, Kamila i Kacpra

Historią rodzeństwa, które utopiło się w Bałtyku, żyje cała Polska. Sulmierzyce opłakują Zuzię, Kamila i Kacpra. Wyznaczono datę pogrzebu dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzieci utonęły w Darłówku w czasie wakacji z rodzicami
Dzieci utonęły w Darłówku w czasie wakacji z rodzicami (WP.PL)
dzk3ov1

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, pogrzeb rodzeństwa odbędzie się w piątek o godz 11 w kościele parafialnym.

Reporterka WP w środę odwiedziła Sumierzyce, rodzinne miasto dzieci. - Całe lato na podwórku było słychać śmiechy dzieciaków. Teraz jest straszna cisza powiedziała nam sąsiadka. Znała Zuzannę, Kamila i Kacpra od urodzenia.

14 sierpnia przy falochronie w Darłówku zaginęli 14- i 13-latek oraz ich 11-letnia siostra. Przed godz. 15 kobieta oddaliła się nieco od trójki, poszła do czwartego, najmłodszego dziecka. Gdy wróciła, nie dostrzegła w wodzie nastolatków. Wówczas natychmiast rozpoczęła się akcja ratunkowa. Poza służbami, włączyli się w nią ludzie wypoczywający na plaży. Utworzyli tak zwany "żywy łańcuch" i szukali dzieci wśród fal. Akcja przyniosła skutki. Przy gwiazdoblokach znaleziono nieprzytomnego 14-latka. Był reanimowany i został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, nie udało się go jednak uratować.

dzk3ov1

Poszukiwania pozostałej dwójki ratownicy i nurkowie przerywali ze względu na złe warunki pogodowe i wznawiali. W piątek odnaleźli dryfujące ciało dziewczynki, a dzień później - chłopca. Prokuratura potwierdziła WP, że to poszukiwane rodzeństwo.

Zobacz też: WOPR ostrzega urlopowiczów

Później miasto pokazało nekrolog.

Sulmierzyce
Podziel się
dzk3ov1

Podziel się opinią

Share

dzk3ov1

dzk3ov1
Więcej tematów