Trwa ładowanie...
lampedusa

Tragedia u wybrzeży Włoch. Utopiło się co najmniej 13 kobiet

Łódź z migrantami wywróciła się na morzu u wybrzeży włoskiej wyspy Lampedusa. Co najmniej 13 osób zatonęło - wszystkie to kobiety, a niektóre były w ciąży. Kilkanaście uznaje się za zaginione.

Share
Tragedia u wybrzeży Włoch. Utopiło się co najmniej 13 kobiet
Źródło: East News, Fot: Pasquale Claudio Montana Lampo/ANSA via AP
d3fijat

Tragiczną informację przekazała w poniedziałek włoska straż przybrzeżna. Na pokładzie łodzi było kilkudziesięciu migrantów.

Oddziały specjalne wyłowiły zwłoki 13 kobiet. Niektóre z nich były w ciąży. Wśród kolejnych kilkunastu osób uznanych za zaginione, jest ośmioro dzieci i kolejne ciężarne kobiety.

d3fijat

Straż przybrzeżna ruszyła na ratunek przepełnionej łodzi z 50 migrantami na pokładzie krótko po północy z niedzieli na poniedziałek. 22 osoby zdołano uratować i przetransportować do portu na Lampedusie. Do tragedii doszło ze względu na złe warunki pogodowe, ale i panikę wśród migrantów, która wybuchła na widok jednostek ratunkowych.

Tragedia u wybrzeży Włoch. Utopiło się co najmniej 13 kobiet

Jak donoszą włoskie media, łódź wyruszyła z wybrzeży Tunezji. Na jej pokładzie byli zarówno Tunezyjczycy, jak i mieszkańcy Afryki Subsaharyjskiej. Szlak morski przez Morze Śródziemne uchodzi za jeden z najbardziej niebezpiecznych na świecie.

Od początku roku podczas próby przedostania się z wybrzeży Afryki Północnej do Europy zatonęły już tysiące migrantów.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fijat

Podziel się opinią

Share
d3fijat
d3fijat
Więcej tematów