Trwa ładowanie...
d2dhcj7

Tragedia na Zalewie Szczecińskim. Zakończono poszukiwania

Służby morskie przerwały poszukiwania dwóch żeglarzy na Zalewie Szczecińskim. Odnaleziono ciało w kamizelce ratunkowej - prawdopodobnie to trzeci z poszukiwanych wcześniej mężczyzn. Cała trójka zaginęła w niedzielę po wypłynięciu jachtem z okolic Wolina.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poszukiwania żeglarzy na Zalewie Szczecińskim.
Poszukiwania żeglarzy na Zalewie Szczecińskim. (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d2dhcj7

Ratownicy wznowią akcję tylko na zlecenie prokuratury albo policji - podaje Radio Zet.

Trzech żeglarzy w wieku od 61 do 63 lat, którzy w niedzielę wypłynęli żaglówką ze Skoszewa w kierunku Stepnicy, poszukiwano od południa. Po kilku godzinach ok. 200 metrów od brzegu znaleziono przewróconą jednostkę oraz ciało mężczyzny. Trwa ustalanie jego tożsamości.

- Ratownicy z Brzegowej Stacji Ratowniczej z Dziwnowa podnieśli żaglówkę i spenetrowali ją. Nikogo w niej nie znaleziono - powiedziała powiedziała PAP Mirosława Więckowska, rzeczniczka prasowa Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

d2dhcj7

W akcji poszukiwawczej brał udział statek ratowniczy "Monsun" z Trzebieży oraz Brzegowa Stacja Ratownicza z Dziwnowa, a także funkcjonariusze Straży Granicznej, ratownicy WOPR oraz policja. Poszukiwania prowadzono do zmroku.

Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. - W niedzielę warunki do żeglowania były dobre. Wiatr w sile 3 do 5 w skali Beauforta północny i północno-zachodni - zaznaczyła Więckowska.

źródło: Radio Zet, PAP

d2dhcj7

Podziel się opinią

Share
d2dhcj7
d2dhcj7
Więcej tematów