Tragedia na torach. Nie żyje 14‑latek. Ratował koleżankę

Tragedia w Swarzędzu w Wielkopolsce. W nocy pociąg towarowy Warszawa - Berlin potrącił dwoje nastolatków. 14-letni chłopiec pochodzący z Ukrainy nie żyje, jego rok młodsza koleżanka, Polka, walczy o życie w szpitalu. Według relacji świadków, nastolatek zginął próbując ratować koleżankę.

Tragedia na torach. Nie żyje 14-latek. Ratował koleżankę
Tragedia na torach. Nie żyje 14-latek. Ratował koleżankę
Źródło zdjęć: © East News | MAREK BAZAK
Violetta Baran

06.09.2023 | aktual.: 06.09.2023 15:29

Według wstępnych informacji do tragedii doszło kilkanaście minut po północy w pobliżu stacji kolejowej w Swarzędzu. Pociąg towarowy potrącił nastolatków.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 14-letnia dziewczyna znalazła się na torach na peronie z niewyjaśnionych dotąd przyczyn. 14-latek próbował jej pomóc, sam został potrącony przez pociąg. W wyniku obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Dziewczyna z poważnymi obrażeniami została przetransportowana do szpitala - poinformowała serwisepoznan.pl mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji. Dodała, że działania w tej sprawie wciąż są prowadzone.

Jak nieoficjalnie ustaliła "Gazeta Wyborcza" na stacji w Swarzędzu znajdowało się czterech nastolatków. Każdy z nich był z innej miejscowości, nie wiadomo, co w tym miejscu robili.

Lekarze walczą o życie nastolatki. Dziewczyna ma poważne obrażenia. Między innymi straciła rękę.

***

Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w przypadku z Wejherowa.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.:

116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę

800 121212 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.

Źródło: epoznan.pl. wyborcza.pl

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (193)