Trwa ładowanie...
d2kylai
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Tragedia na Morzu Śródziemnym. Ambasador Somalii w Egipcie: według naszych informacji utonęło ponad 400 uchodźców

• Około 400 migrantów, głównie z Somalii, najprawdopodobniej utonęło na Morzu Śródziemnym
• Migranci próbowali przedostać się z Egiptu do Włoch
• Informacje te potwierdził częściowo prezydent Włoch Sergio Mattarella
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tragedia na Morzu Śródziemnym. Ambasador Somalii w Egipcie: według naszych informacji utonęło ponad 400 uchodźców
(AFP, Fot: LOUISA GOULIAMAKI)
d2kylai

Według BBC i arabskich mediów, cytowanych we Włoszech, migranci płynęli 4 łodziami. Udało się uratować około 30 z nich. Ambasador Somalii w Egipcie powiedział telewizji BBC Arabic, że według jego informacji, ponad 400 uchodźców, którzy płynęli łodzią, utonęło.

W poniedziałek, gdy przypada pierwsza rocznica zatonięcia łodzi na Morzu Śródziemnym z kilkuset migrantami, prezydent Mattarella podczas ceremonii w Rzymie oświadczył, że do refleksji skłania "kolejna tragedia na Morzu Śródziemnym, do której doszło dzisiaj".

Minister spraw zagranicznych Włoch Paolo Gentiloni powiedział w Luksemburgu, że do katastrofy doszło na wodach egipskich i że strona włoska czeka na dalsze informacje.

d2kylai

Włoskie służby nie mają na razie żadnych informacji na temat tej katastrofy.

Straż Przybrzeżna poinformowała natomiast, że na pontonie z ponad 100 migrantami w Cieśninie Sycylijskiej znalazła w poniedziałek ciała 6 osób.

Ostatnio doszło na nasilenia napływu migrantów na włoskie wybrzeża. W ciągu 4 dni przybyło ich ponad 6 tysięcy. Wzrost ten wiąże się z zamknięciem innych szlaków prowadzących do Europy. Od początku roku do Włoch przybyło około 25 tysięcy uchodźców.

d2kylai

Podziel się opinią

Share

d2kylai

d2kylai
Więcej tematów