Trwa ładowanie...
d34id18

Towarzystwo Dziennikarskie broni autora książki o Macierewiczu. "Chcą mu zamknąć usta"

Seweryn Blumsztajn w imieniu Towarzystwa Dziennikarskiego napisał List otwarty do Tomasza Piątka, autora książki pt. "Macierewicz i jego tajemnice". Zapewnił w nim o swojej solidarności i zaapelował o zaprzestanie szykanowania autora tej pozycji. Wcześniej apelowało o to Amnesty International oraz Międzynarodowy Instytut Prasy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Towarzystwo Dziennikarskie broni autora książki o Macierewiczu. "Chcą mu zamknąć usta"
(PAP)
d34id18

Książka ta wywołała wiele komentarzy i kontrowersji, a jej autor spotkał się z falą hejtu i krytyki ze strony sympatyków prawicy. Przedstawia bowiem dowody na to, iż Antoni Macierewicz, szef MON, powiązany jest z rosyjską mafią i przyjaciółmi Władimira Putina. Jak zapewnił w rozmowie z WP Tomasz Piątekwszystko jest udokumentowane i wielokrotnie sprawdzone. Książka ma kilkaset przypisów.

Nowoczesna już złożyła w tej sprawie w trybie interpelacji pytania do szefa MON o jego rzekome powiązania z rosyjskimi służbami i mafią.

d34id18

Seweryn Blumsztajn w swoim liście otwartym skrytykował działania podejmowane przez machinę państwa względem niezależnego autora tej książki, a któe zmierzają de facto do zamkniecia ust dziennikarzowi. "Zapewniamy, że będziemy Pana bronić wszelkimi dostępnymi środkami" - napisano.

Zobacz też, czego mogłeś nie wiedzieć dotąd o Antonim Macierewiczu:

d34id18

Podziel się opinią

Share

d34id18

d34id18
Więcej tematów