Trwa ładowanie...

Totalitaryzm w Polsce. Minister będzie się tłumaczył

Joachim Brudziński przedstawi na sejmowym posiedzeniu informacje na temat ugrupowań totalitarnych w Polsce. To reakcja na wniosek Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie. Z kolei warszawska prokuratura wyjaśnia wydarzenia z Marszu Niepodległości.

Share
Totalitaryzm w Polsce. Minister będzie się tłumaczył
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Kuba Atys
dw3qquq

W sobotę dziennikarze "Superwizjera" opublikowali reportaż o polskich neonazistach. Politycy zdecydowanie potępili wydarzenia przedstawione w materiale. Również szef MSWiA zapowiedział stanowczą reakcję służb. To odpowiedź na wniosek Ryszarda Terleckiego.

W czwartek o godz. 11:45 Budziński przedstawi informację o ugrupowaniach propagujących totalitaryzm, a także nawołujących do nienawiści na różnym tle.

dw3qquq

Tymczasem Prokuratura Okręgowa w Warszawie wydała wyrok w sprawie propagowania faszyzmu na Marszu Niepodległości - informuje PAP. Wizerunki ośmiu osób zostały opublikowane i przesłane do jednostek policji w całym kraju.

Zobacz również: Morawiecki: takie organizacje jak Duma i Nowoczesność powinny być zdelegalizowane

Ustalenia zostały również przedstawione na środowej, sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych. Jarosław Zieliński, wiceminister w MSWiA, poinformował, że podczas Marszu było pięć transparentów naruszających prawo. W śledztwie dotyczącym niewłaściwych zachowań podczas 11 listopada przesłuchano już 12 świadków. Kolejnych 20 będzie jeszcze zeznawać w tej sprawie.

dw3qquq

Podziel się opinią

Share
dw3qquq
dw3qquq
Więcej tematów