Trwa ładowanie...
d8xoe4h

Toruń. Rowerzysta śmiertelnie potrącił kobietę i uciekł. "Sprawdzamy każdą informację"

Policja w Toruniu weryfikuje pierwsze zgłoszenia dotyczące rowerzysty, który śmiertelnie potrącił 86-letnią kobietę. Policja opublikowała nagranie z miejskiego monitoringu w poniedziałek. – Wszystkie informacje rzetelnie sprawdzamy – mówi WP kom. Marta Nawrocka z policji w Toruniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toruń. Rowerzysta śmiertelnie potrącił 86-letnią kobietę, policja opublikowała nagranie i prosi o pomoc
Toruń. Rowerzysta śmiertelnie potrącił 86-letnią kobietę, policja opublikowała nagranie i prosi o pomoc (Policja, Fot: Policja)
d8xoe4h

Do wypadku doszło w Toruniu, na skrzyżowaniu ulic Kraszewskiego i Matejki, w czwartek 22 sierpnia, tuż po godz. 12:00. Policja opublikowała nagranie z monitoringu miejskiego, na którym dokładnie widać moment potrącenia.

W poniedziałek służby ponowiły apel do wszystkich, którzy mają jakieś informacje o pomoc w odnalezieniu sprawców wypadku.

Toruń. Rowerzysta wiózł pasażera. Policja: to prawdopodobna przyczyna

- Apel jest aktualny, ponieważ nadal nie ustaliliśmy tożsamości ani rowerzysty ani pasażera – przyznała w rozmowie z Wirtualną Polską kom. Marta Nawrocka. – Już jakieś informacje do nas spływają, ludzie dzwonią i wszystkie te zgłoszenia weryfikujemy bardzo dokładnie. Ale jeszcze nic nie ustalono ani nie zatrzymano nikogo – podkreśliła funkcjonariuszka.

d8xoe4h

Zobacz także: Z czego żyje i ile zarabia? Adrian Zandberg mówi wprost

Przejście dla pieszych, przez które przechodziła kobieta było prawidłowo oznakowane, 86-latka miała zielone światło. – Rowerzysta jechał po przejściu, czego absolutnie nie powinien robić w tym miejscu. Na tym skrzyżowaniu nie ma wyodrębnionego pasa dla rowerów. Dodatkowo, na kierownicy roweru przewożony był inny mężczyzna, co ograniczało widoczność prawie w 100 proc. – relacjonowała policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Na skrzyżowaniu, w momencie wypadku byli inny piesi i kierowcy. – Zostaliśmy wezwani na miejsce. Podobnie służby medyczne. Nieprzytomna kobieta trafiła do szpitala – podkreśla policjantka.

d8xoe4h

- Na nagraniu z monitoringu widzimy, że rowerzysta i jego pasażer nie przewrócili się, nie doznali pewnie żadnych obrażeń, więc trop, aby mieli się zgłosić gdzieś na SOR jest nietrafiony – zapewnia nas kom. Nawrocka.

Mężczyźni zatrzymali się po potrąceniu kobiety. Pasażer zsiadł z kierownicy, przyjrzeli się, po czym odjechali.

- Są telefony, ludzie przekazują nam swoje przypuszczenia. Świadków już przesłuchaliśmy, ale niestety ich zeznania nie doprowadziły nas do ustalenia sprawców wypadku – przyznała policjantka.

d8xoe4h

Toruń. Mieszkańcy: to niebezpieczne skrzyżowanie

Mieszkańcy Torunia, na jednej z grup na Facebooku, przyznają, że miejsce, gdzie rowerzysta śmiertelnie potrącił 86-latkę, jest niebezpieczne. Pani Aneta zwraca uwagę, że "w tym miejscu nie ma ścieżki rowerowej, po której mogliby poruszać się rowerzyści. Nie rozumiem czy tak trudno zejść z roweru i przeprowadzić go na drugą stronę? Ze względów bezpieczeństwa swojego i pieszych."

Inny mieszkaniec domaga się konsekwencji od służb drogowych. Jego zdaniem, w tym miejscu powinno obowiązywać ograniczenie prędkości do 30 km/h, bo wypadki z udziałem pieszych zdarzają się tam zbyt często. "Co prawda teraz był to rowerzysta, ale trzeba pomyśleć o zmianach w tym miejscu" – napisał internauta.

Toruń. Prokuratura wyjaśni okoliczności wypadku z udziałem rowerzysty

Śledztwo w sprawie zdarzenia przygotowuje prokuratura w Toruniu. – Na razie to postępowanie przed formalnym wszczęciem działań. Zarzut pewnie będzie dotyczył spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ale o tym zdecydują śledczy – zapewniła nasza rozmówczyni.

d8xoe4h

Rowerzysta może też odpowiedzieć za złamanie przepisów kodeksu drogowego – jazdę na rowerze w miejscu nieoznakowanym (przejeżdżał przez przejście dla pieszych) i w sposób niedozwolony przewoził pasażera.

Policja przypomina: osoby, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z policjantami - osobiście: w Komisariacie Policji Toruń – Śródmieście, ul. PCK 2 lub telefonicznie pod numerem: (56) 641 24 52, (56) 641 24 30 lub 112.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8xoe4h

Podziel się opinią

Share
d8xoe4h
d8xoe4h
Więcej tematów