Trwa ładowanie...
23-12-2015 08:18

Tomasz Siemoniak zapowiada rozliczenie posłów PO, którzy nie głosowali ws. Trybunału Konstytucyjnego

• Sejm przyjął nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS

• Nie głosowało 31 posłów Platformy Obywatelskiej

• Tomasz Siemoniak zapowiedział w TVN24, że "zostaną za to rozliczeni"

Tomasz Siemoniak zapowiada rozliczenie posłów PO, którzy nie głosowali ws. Trybunału KonstytucyjnegoŹródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
d4cg3nr
d4cg3nr

W głosowaniu nad tzw. "ustawą naprawczą" o Trybunale Konstytucyjnym nie wzięło udziału 31 posłów Platformy Obywatelskiej. Oprócz posłów PO, nie głosowało jeszcze 9 parlamentarzystów - po dwóch z każdego z klubów (PiS, Kukiz'15, Nowoczesna i PSL) oraz 1 poseł niezrzeszony.

We wtorek ustawa została przegłosowana przez Prawo i Sprawiedliwość. Teraz nowelę omówiają senackie komisje, a potem zapewne cała Izba - PiS zapowiadało jej uchwalenie jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Tomasz Siemoniak, kandydat na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, zapowiedział w programie "Jeden na jeden" w TVN24, że posłowie PO, którzy nie wzięli udziału w głosowaniu, zostaną z tego rozliczeni.

- Na pewno rozliczymy tych, którzy nie głosowali. Widać, że jest problem (z dyscypliną w klubie PO - red.) - powiedział Siemoniak.

Jak wyjaśniał polityk PO, obowiązkiem każdego posła jest uczestniczenie w głosowaniach. - Wyjaśnimy to. Nie mam tutaj wiedzy, jeśli chodzi o nieobecność. Wyjaśnimy to we władzach klubu - dodał.

d4cg3nr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cg3nr
Więcej tematów