Trwa ładowanie...
IAR

Tomasz Siemoniak: Polska nie weźmie udziału w operacji militarnej przeciw Państwu Islamskiemu

- Polska rozważa większe zaangażowanie w konflikt z Państwem Islamskim, ale zaangażowanie militarne w tę wojnę nie wchodzi w grę - zadeklarował w TVN24 wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak.
Share
Szef MON Tomasz Siemoniak
Szef MON Tomasz SiemoniakŹródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
dcngre2

- Popieramy politycznie tę koalicję, możemy rozważać w ciągu najbliższych miesięcy różne działania - oświadczył Siemoniak. - Opcja militarna nie wchodzi w grę i nikt od nas jej nie oczekuje - dodał.

Przed tygodniem, po spotkaniu z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym w Waszyngtonie, szef MSZ Grzegorz Schetyna powiedział, że Polska chce udzielić większego niż dotychczas wsparcia koalicji walczącej z dżihadystami z organizacji Państwo Islamskie (IS). Zastrzegł jednocześnie, że konkretne decyzje w sprawie tego, jakie to będzie wsparcie, zostaną ogłoszone dopiero w lutym na posiedzeniu ministrów obrony krajów NATO w Brukseli.

Różne możliwości wsparcia

9 stycznia Siemoniak powiedział, że Polska rozważa różne możliwości wsparcia walki z Państwem Islamskim. Gość radiowej Jedynki odniósł się w ten sposób do deklaracji ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetyny, który po spotkaniu 8 stycznia w Waszyngtonie z amerykańskim sekretarzem Stanu Johnem Kerry'm oświadczył, że Polska może zwiększyć zaangażowanie w wojnę z Państwem Islamskim.

dcngre2

Zobacz również wideo: Siemoniak: nikomu nie grozi pobór

dcngre2

Podziel się opinią

Share
dcngre2
dcngre2
Więcej tematów