Trwa ładowanie...

Tomasz Komenda walczy o odszkodowanie. Na wyrok będzie musiał poczekać

Przed Sądem Okręgowym w Opolu toczy się sprawa Tomasza Komendy. Mężczyzna za 18 lat więziennej gehenny zażądał od Skarbu Państwa blisko 19 milinów złotych. W środę po południu wyznaczono nowy termin ogłoszenia wyroku.

Tomasz KomendaTomasz KomendaŹródło: PAP, fot: Maciej Kulczyński
ducxvvm
ducxvvm

Rozprawa Tomasza Komendy przed opolskim sądem rozpoczęła się po 9:30 i trwała blisko 4 godziny. Podczas niej przesłuchano ostatnich biegłych z zakresu psychologii i psychiatrii. Polska Agencja Prasowa donosi, że sam Komenda przyjechał do Opola, aby osobiście usłyszeć werdykt.

Ten jednak nie zapadł - sąd po przesłuchaniach przekazał, że wyrok w sprawie odszkodowania i zadośćuczynienia dla Tomasza Komendy zostanie ogłoszony na początku lutego przyszłego roku.

- Następny termin został wyznaczony na 8 lutego. Psycholog ma wydać jeszcze opinię uzupełniającą, uzupełniająco mają się też wypowiedzieć na piśmie biegli psychiatrzy - doprecyzował w rozmowie z polsatnews.pl Zbigniew Ćwiąkalski. - Wtedy też planowane są mowy końcowe i wyrok - dodał mecenas Tomasza Komendy.

Strajk kobiet. Kordony policji pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Włodzimierz Czarzasty komentuje

Tomasz Komenda spędził w wiezieniu 18 lat po tym, jak wrocławski sąd skazał go za gwałt i morderstwo 15 letniej dziewczyny. Za każdy rok niesłusznego wyroku mężczyzna domaga się po milionie złotych zadośćuczynienia za każdy rok spędzony w więzieniu.

ducxvvm

Jednocześnie Komenda walczył o niemal 812 tysięcy złotych odszkodowania kwotę wyliczono na podstawie szacunkowych zarobków, jakie mogłyby wpłynąć na konto Tomasza Komendy, gdyby nie został skazany i miał możliwość wykonywania pracy.

Przypomnijmy, że ponad 4 lata temu śledczy wrócili do rozwikłania zbrodni miłoszyckiej podczas której zgwałcono i zamordowano 15-letnią Małgosię. W toku sprawy ustalono, że to nie Tomasz Komenda odpowiadał za zbrodnię. Na wolność wyszedł w marcu 2018 roku, a już dwa miesiące później kropkę nad i postawił Sąd Najwyższy, który uniewinnił go od zarzucanych mu przestępstw.

- Zaakceptowałem, że ukradziono mi osiemnaście lat życia. Pogodziłem się z myślą, że już tego nie cofnę - mówił dla WP Magazynu Tomasz Komenda tuż przed premierą filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" w reżyserii Jana Holoubka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
ducxvvm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ducxvvm
Więcej tematów