Trwa ładowanie...

Tomasz Grodzki oskarżony o przyjęcie łapówki. "Kategorycznie zaprzeczam"

Prof. Agnieszka Popiela z Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Szczecińskiego twierdzi, że kiedy 21 lat temu jej mama umierała, prof. Tomasz Grodzki domagał się 500 dolarów za przeprowadzenie operacji. Marszałek Senatu odrzuca oskarżenia.

Tomasz Grodzki oskarżony o przyjęcie łapówki. "Kategorycznie zaprzeczam"Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d1mbkow
d1mbkow

- Nie pamiętam żadnego kontaktu z autorką wpisu. Kategorycznie i stanowczo zaprzeczam, bym domagał się pieniędzy za operację. Wpłaty na działającą poza szpitalem fundację na rzecz transplantologii są absolutnie dobrowolne – mówi Wirtualnej Polsce prof. Tomasz Grodzki.

I dodaje: - Apeluję, zgodnie z wymową mojego wczorajszego orędzia, o opamiętanie. Tym niemniej, choć z natury jestem człowiekiem łagodnym, w przypadku dalszego oczerniania mojej osoby będę zmuszony wystąpić na drogę sądową w obronie mojego dobrego imienia.

Prof. Agnieszka Popiela napisała we wtorek na swoim profilu na Facebooku: "Masakra. Pan profesor Grodzki kandydatem na Marszałka Senatu. Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam. Nigdy tego nie zapomnę".

Profesor dodała później, że do tej sytuacji doszło w lipcu 1998 roku. "Ponieważ mój wpis wywołał dyskusje, wyjaśniam: Pan prof. T. Grodzki to wybitny torakochirurg, który pomógł mojej śp. Mamie. Dzięki niemu miała łatwiejszą śmierć i za to jestem wdzięczna. Napisałam to, co napisałam, bo objął wielką godność w Polsce, a to wymaga etyki na najwyższym poziomie" - napisała.

d1mbkow

I dodała: "Jeśli to była fundacja, a ja nie dostałam faktury/rachunku/potwierdzenia wpłaty przez pomyłkę, to chętnie przeproszę. Powinna być dokumentacja fundacji. Prawda nas wyzwoli, jak mówił nasz Papież Jan Paweł II. Bardzo w to wierzę".

Prof. Agnieszka Popiela pisze o sprawie rzekomej łapówki jedynie w mediach społecznościowych. Gdy poprosiliśmy ją o komentarz, odpisała: - Nie komentuję tej sprawy.

Na Twitterze zamieściła kolejny wpis: "Liczę na wyjaśnienia Pana Marszałka. Jeśli dokumentacja fundacji jest ok to chętnie przeproszę". Jak wynika z aktywności prof. Agnieszki Popieli na Facebooku, w czasie jesiennych wyborów samorządowych wsparła polityka PiS i została członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Bartłomieja Sochańskiego na prezydenta Szczecina.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Przecieki ws. expose Morawieckiego. Rzecznik rządu potwierdza

d1mbkow
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mbkow
Więcej tematów