Trwa ładowanie...
d4fb9z6

Tomasz Grodzki oskarżany przez pacjentów. Przesłuchano już 55 świadków

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi śledztwo ws. korupcji w szpitalu w Szczecinie-Zdunowie. Jak podają media, rośnie grupa osób, które składają wyjaśnienia i potwierdzają przyjmowanie korzyści majątkowych przez prof. Tomasza Grodzkiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Grodzki.
Tomasz Grodzki. (Getty Images)
d4fb9z6

Po pierwszych doniesieniach na początku stycznia CBA zaapelowało, by pacjenci, którzy przed laty mogli wręczać korzyści majątkowe byłemu ordynatorowi i dyrektorowi szpitala w Szczecinie, a obecnemu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu, zgłaszali się do służb. Podkreślano, że uwikłani w nielegalny proceder mają prawo skorzystać z klauzuli niekaralności.

Teraz "Gazeta Polska Codziennie" donosi, że po apelu CBA, do Biura zgłosiło się wielu świadków. "Już 55 osób zostało przesłuchanych przez CBA w związku z toczącym się śledztwem dotyczącym korupcji" - czytamy. "Są to świadkowie, którzy potwierdzają przyjmowanie korzyści majątkowych przez prof. Tomasza Grodzkiego w okresie, w którym był ordynatorem i dyrektorem szpitala w Szczecinie-Zdunowie. Są to nie tylko byli pacjenci, lecz także ich rodziny i znajomi" - pisze gazeta.

d4fb9z6

- To próba egzekucji polityka, który chce uratować demokrację - zapewniał w rozmowie z Wirtualną Polską adwokat marszałka Senatu mec. Jacek Dubois. - To kłamstwa. Będę bronił swego dobrego imienia w każdy dopuszczalny prawem sposób - dodawał w rozmowie z nami sam Tomasz Grodzki.

Jakie zarzuty w rozmowie z mediami formułowali byli pacjenci i ich rodziny? Twierdzili, że polityk PO miał przyjmować od nich w prywatnym gabinecie pieniądze za leczenie wykonywane w publicznej placówce. - Wyciągnęłam 500 dolarów z portfela, to nie była żadna koperta, odliczyłam po setce, prosiłam, żeby przeliczył. Pan ordynator wziął te pieniądze, nie umiem sobie przypomnieć teraz, gdzie je schował - relacjonowała w rozmowie z "Radiem Szczecin" prof. Anna Popiela.

Zobacz też: Zaskakujący apel Adama Bielana do Donalda Tuska. Wszystko przez wpis

Źródło: GPC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fb9z6

Podziel się opinią

Share

d4fb9z6

d4fb9z6
Więcej tematów