PolskaTomasz Frankowski zagłosował za rezolucją. "Ja Wasz hejt wytrzymam"

Tomasz Frankowski zagłosował za rezolucją. "Ja Wasz hejt wytrzymam"

Tomasz Frankowski zagłosował za rezolucją. "Ja Wasz hejt wytrzymam"
Źródło zdjęć: © East News | JACEK DOMINSKI/REPORTER
Magdalena Nałęcz-Marczyk
19.01.2020 09:41, aktualizacja: 30.03.2022 12:25

"(...) Miejcie choć tyle przyzwoitości i nie piszcie obraźliwych komentarzy pod zdjęciami dzieci" - zaapelował Tomasz Frankowski. Europoseł poparł rezolucję Parlamentu Europejskiego w sprawie praworządności w Polsce. Teraz walczy z niewybredną krytyką.

"Rezolucja unijna to nie rezolucja przeciwko Polsce, a przeciwko działaniom rządu, który niszczy polskie prawo. To dążenie do zaprzestania łamania praworządności, a nie szczucie na własny kraj. Zapamiętajcie tę zasadniczą różnicę" - napisał na Facebooku Tomasz Frankowski.

Za dokumentem krytykującym Polskę i Węgry zagłosowało 446 deputowanych. Wśród nich znalazło się 20 nazwisk osób z Polski: Adamowicz, Arłukowicz, Belka, Biedroń, Buzek, Cimoszewicz, Frankowski, Halicki, Hetman, Hübner, Jarubas, Kalinowski, Kohut, Kopacz, Lewandowski, Łukacijewska, Miller, Olbrycht, Sikorski, Spurek, Thun.

Niektórzy europosłowie mierzą się teraz z krytyką. Na profilu Frankowskiego pojawiło się wiele komentarzy, niektóre z nich są obraźliwe. Internauci umieszczają je m.in. pod postami, do których polityk załączył zdjęcia z uczniami szkół, które odwiedził.

"Ja Wasz hejt wytrzymam. Ale miejcie choć tyle przyzwoitości i nie piszcie obraźliwych komentarzy pod zdjęciami dzieci. Skupcie swój jad pod tym postem" - zaapelował eurodeputowany.

"Parlament Europejski z niepokojem zauważa, że sprawozdania oświadczenia Komisji i organów międzynarodowych, takich jak ONZ, OBWE i Rada Europy, wskazują, że sytuacja - zarówno w Polsce, jak i na Węgrzech - pogorszyła się od momentu uruchomienia art. 7 ust. 1" - czytamy w rezolucji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1898)
Zobacz także