Trwa ładowanie...

To zdjęcie wzruszyło cały świat. Frankie czeka na przyjaciela, który zginął w wypadku

Internet obiegło zdjęcie papugi Frankie, która towarzyszyła zmarłemu kolarzowi Michele Scarponiemu w treningach. Więź, która łączyła zwierzę i sportowca była niezwykła.

Share
To zdjęcie wzruszyło cały świat. Frankie czeka na przyjaciela, który zginął w wypadku
Źródło: Twitter, fot: Brian Nygaard
d2zv70x

Do tragicznego wypadku z udziałem utytułowanego kolarza doszło w sobotni poranek w miejscowości Filottrano. . Michele Scarponi udał się na trening, który zakończył się jednak na jednym ze skrzyżowań, gdzie nadjeżdżającego kolarza nie zauważył kierowca furgonetki. Siła uderzenia była tak duża, że Scarponi zginął na miejscu.

Mieszkańcy Filottrano składali kwiaty w miejscu tragedii. Czuwała tam również papuga Frankie - symbol miasteczka, lokalna celebrytka, która najbardziej znana była ze wspólnych treningów ze Scarponim. Zdjęcie papugi siedzącej na znaku drogowym błyskawicznie obiegło internet.

Właścicielem papugi jest lokalny przedsiębiorca, Giacomo Luchetta. Dorodna ara traktuje go jak matkę i podąża za nim wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Często towarzyszyła Scarponiemu w treningach, doganiając go, siadając mu na plecach czy kasku. Kolarz uwiecznił te momenty na krótkich filmikach, które można znaleźć w internecie.

https://twitter.com/tancredipalmeri/status/855708905334288384

d2zv70x

Podziel się opinią

Share
d2zv70x
d2zv70x
Więcej tematów