Trwa ładowanie...

"To trudna odpowiedź, kim jest córka leśnika i co było w kopercie". Polacy muszą poczekać

Ministerstwo Środowiska dotychczas nie odpowiedziało na pytanie organizacji obywatelskiej Watchdog Polska. Chodzi o kopertę, którą Jan Szyszko wręczył ministrowi spraw wewnętrznych Mariuszowi Błaszczakowi, mówiąc kultowe już zdanie "to jest taka córka leśnika". Organizacja obywatelska ma czekać do 14 lipca.

Share
"To trudna odpowiedź, kim jest córka leśnika i co było w kopercie". Polacy muszą poczekać
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Przemek Wierzchowski
dxx4sok

Odpowiedź na pytanie z 14 czerwca ma być dopiero za dwa tygodnie, ponieważ "konieczna jest analizy sprawy". Organizacja Watchdog Polska chce zobaczyć skany dokumentów i dowiedzieć się, kim jest nadawca przesyłki, który - jak Szyszko informował wcześniej na Facebooku - otrzymał przesyłkę z powrotem. Błaszczak nie chciał odpowiedzieć na pytanie dziennikarza WP, co zawierała koperta, od Szyszki również nie doczekaliśmy się odpowiedzi.

Zobacz też: Błaszczak odpowiada WP o córce leśnika

"To trudna odpowiedź, kim jest córka leśnika i co było w kopercie" - pisze Watchdog Polska. Milczenie ministra wywołuje rozbawienie wśród internautów. "Rozumiem ministra. Wśród wszystkich listów od córek leśników do ministra spraw wewnętrznych znaleźć akurat ten może być trudno" - żartuje internautka.

"Ta sprawa jest z pewnością bardziej skomplikowana od zamachu smoleńskiego, więc przyjdzie nam długo czekać na prawdę ;)" - wtóruje jej inna użytkowniczka Twittera.

Jan Szyszko wręczył kopertę Błaszczakowi, nie zważając na kamerę Polsatu, tuż przed posiedzeniem rządu. Watchdog Polska powołuje się na ustawę o dostępie do informacji publicznej z 2001 r.

dxx4sok

Podziel się opinią

Share
dxx4sok
dxx4sok
Więcej tematów