Trwa ładowanie...
d4cuygr

To ona zastępuje panią Basię na Nowogrodzkiej. Wiemy, ile zarabia

Po tym, jak słynna pani Basia odeszła na emeryturę, sporą część jej obowiązków przejęła pani Kasia czyli Katarzyna Lubiak. Z prezesem PiS pracuje już 20 lat. I jak wynika z oświadczenia majątkowego, które ukazało się niedawno na stronach sejmiku mazowieckiego, jej praca na Nowogrodzkiej jest bardzo dobrze nagradzana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katarzyna Lubiak od 20 lat współpracuje z Jarosławem Kaczyńskim
Katarzyna Lubiak od 20 lat współpracuje z Jarosławem Kaczyńskim (PAP)
d4cuygr

30 lat – tyle biurem poselskim Jarosława Kaczyńskiego kierowała Barbara Skrzypek. To ona pilnowała z kim rozmawiał prezes, odpowiadała za obieg dokumentów. To ona de facto była "uchem prezesa". W maju zdecydowała się odejść na emeryturę. Formalnie na stanowisku szefa biura zastąpił ją 26-letni Michał Moskal warszawski radny PiS. Ale nieformalnie dużą część obowiązków przejęła Katarzyna Lubiak czyli pani Kasia. To ona była najbliższą współpracowniczką pani Basi. I jak twierdzą nieoficjalnie niektórzy politycy PiS, to ona pełni teraz w rzeczywistości funkcję dyrektorską.

- Mamy w centrali dwie panie: bardziej znaną panią Basię, i mniej znaną, mam nadzieję, że już niedługo, panią Kasię. Gdyby nie ona, partia znajdowałaby się w dużo gorszej kondycji – mówił Jarosław Kaczyński przed wyborami samorządowymi w 2018 roku. Lubiak startowała wówczas z list PiS do sejmiku mazowieckiego. Rekomendacja prezesa pomogła. Lubiak została radną, otrzymała 23 050 głosów.

Zobacz też: Burza wokół słów Janusza Gajosa o Kaczyńskim. "Każdy wie, że tak jest"

Jako radna sejmiku musi ujawnić swój stan posiadania. Według najnowszego oświadczenia majątkowego za 2019 rok, w biurze na Nowogrodzkiej zarobiła 129 333,82 zł. Miesięcznie wychodzi ok. 10,7 tys. zł. Dodatkowo otrzymała 31 243 zł tytułem diety radnej, a także 22 315 zł z umów zleceń.

  Archiwum prywatne
(Archiwum prywatne)

Jej oszczędności to 195 tys. zł. Jest współwłaścicielem domu o powierzchni 182 m2 o wartości 600 tys. zł oraz działki rekreacyjnej z domkiem letniskowym wycenionej na 100 tys. zł. W garażu stoi VW Touran.

d4cuygr

Od 2012 roku zasiadała również w Radzie Nadzorczej spółki "Forum”, która wydaje m.in. prawicowe pisma, w tym "Gazetę Polską Codziennie" i tygodnik "Gazeta Polska". Obok Lubiak w radzie zasiadali również kierowca Kaczyńskiego Jacek Rudziński i słynna pani Basia. Wszyscy odeszli z rady w drugiej połowie lutego 2020 r.

Lubiak jest członkiem PiS od 2013 r., ale z Kaczyńskim zaczęła współpracować jeszcze w czasach Porozumienia Centrum. W 2015 r. startowała do Sejmu, ale uzyskała za mało głosów. Od nikogo nie usłyszymy o niej złego słowa. – Nie rzuca się w oczy, ale jest doskonale zorientowana w działalności biura. Bardzo lojalna, co prezes bardzo ceni. Zwłaszcza, że poza panią Basią chyba tylko ona umie odczytać pisma szefa – mówił nam jakiś czas temu polityk często goszczący na Nowogrodzkiej.

Mężem Katarzyny Lubiak jest starosta wołomiński, Adam Lubiak. Na stanowisko rekomendowało go Prawo i Sprawiedliwość.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4cuygr

Podziel się opinią

Share
d4cuygr
d4cuygr
Więcej tematów