Znalazła się chętna do rządu Morawieckiego. Pierwsze nazwisko
Politycy nowej większości w Sejmie śmieją się z zaproszeń Mateusza Morawieckiego na rozmowy w sprawie przyszłej koalicji. Premier usilnie szuka chętnych do wejścia do jego rządu, który będzie istniał prawdopodobnie tylko dwa tygodnie. Według nieoficjalnych informacji jest pierwsza osoba, która się na to zgodziła.
Prezydent Andrzej Duda powierzył Mateuszowi Morawieckiemu misję tworzenia nowego rządu, mimo braku większości PiS w Sejmie. - Prezydent Andrzej Duda powierzył mi misję tworzenia nowego rządu. Misję trudną, być może najtrudniejszą, z jaką miałem do czynienia, ale nie jest ona wbrew opiniom złośliwców "mission impossible" - mówił Morawiecki.
Skład swojej nowej Rady Ministrów Morawiecki może zaprezentować 24 lub 27 listopada. - Nie znam nikogo, kto by się garnął. Z tego, co wiem, premier wciąż szuka "kandydatów" - mówił Wirtualnej Polsce jeden z członków obecnego, ustępującego rządu.
W poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller przyznał, że skład rządu Morawieckiego się zmieni. - Częściowo to będą osoby, które są z zewnątrz, ale częściowo również politycy, z związku z tym, to będzie taki mieszany skład - powiedział.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Pierwsze nazwisko w nowym rządzie Morawieckiego
Jak podaje Business Insider Polska, jest pierwsza osoba chętna do pomocy premierowi. Jacka Sasina na stanowisku ministra aktywów państwowych ma zastąpić Marzena Małek, obecna dyrektor generalna resortu - podaje serwis.
W środę Wirtualna Polska jako pierwsza poinformowała, że dotychczasowy minister aktywów państwowych na pewno nie znajdzie się w tymczasowym gabinecie. - On nie chce do niego wchodzić. Rozmawiał z premierem, ale nie dostał propozycji, bo z założenia nie będzie tam znanych twarzy polityków - mówiło nam źródło w PiS.
Dziennikarz WP Patryk Michalski informował, że ministerialne "chwilówki" są proponowane m.in. urzędnikom w resortach, w tym niektórym dyrektorom gabinetów.
Małek jest również członkinią rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa - Grupy Azoty i TFI PZU. Wcześniej była m.in. prezeską Enea Power&Gas Trading oraz członkinią zarządu spółki PL.2012+, operatora PGE Narodowego.
Czytaj także:
Źródło: Business Insider Polska, PAP, WP