Trwa ładowanie...
d3n6m8u

To może być najważniejszy list w Twoim życiu!

IX Maraton Pisania Listów jeszcze trwa. Piszemy już 19 godzin, zostało jeszcze 5. Czy uda nam się pobić rekord? Piszemy do godz. 12 w niedzielę, 14 grudnia 2008. Zapraszamy do klubokawiarni na ul. Chłodnej 25. Spodziewamy się, że w niedzielę odwiedzą nas goście specjalni.

d3n6m8u
d3n6m8u

W tym roku nawiązujemy do Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, aby ukazać złożoność naruszeń praw człowieka jakie mają miejsce we współczesnym świecie.

Ksiądz w Erytrei został poniżony, pozbawionych swoich funkcji w kościele i przetrzymywany w nieznanym miejscu.
Studentka w Kongu została zgwałcona przez policjantów za udział w kampanii wyborczej opozycji.
Obrońca praw wysiedlanych mieszkańców w Chinach został skazany na cztery lata za organizowanie pokojowych protestów. Był torturowany.

Historie takie jak te zasługują na szczęśliwe zakończenia. Staramy się je dopisać podczas Maratonu Pisania Listów. Historie sześciu osób, w obronie których pisaliśmy w zeszłym roku, doczekały się już pozytywnego zakończenia.

Zapraszamy!

Monika Deptuła
Rzeczniczka Prasowa Stowarzyszenia Amnesty International Polska

d3n6m8u

Więcej o prawach człowieka: Komunikaty prasowe Amnesty International

Amnesty Internationaljest niezależnym ruchem o światowym zasięgu, broniącym praw człowieka. Jej członkowie od 1961 r. aktywnie działają na rzecz uwolnienia więźniów sumienia, czyli osób bezprawnie więzionych za pokojowe głoszenie poglądów oraz domagają się uczciwych i szybkich procesów dla więźniów politycznych. Organizacja kategorycznie sprzeciwia się stosowaniu tortur i kary śmierci oraz pozasądowym egzekucjom i „zaginięciom”. W uznaniu jej zasług dla przestrzegania praw człowieka na świecie, w 1977 roku Amnesty International została uhonorowana Pokojową Nagrodą Nobla.

d3n6m8u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n6m8u
Więcej tematów