Trwa ładowanie...

To już pewne. Sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski podjął decyzję ws. immunitetu

Podejrzewany o przyjęcie łapówki w czasie pełnienia funkcji wiceministra środowiska za rządów PO-PSL, sekretarz generalny Platformy Stanisław Gawłowski zrzekł się immunitetu.

Share
To już pewne. Sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski podjął decyzję ws. immunitetu
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Cezary Aszkielowicz
d2vu56s

Informację podał serwis pap.pl.

Decyzja Gawłowskiego oznacza, że kwestii odebrania sekretarzowi PO immunitetu nie będzie musiał przegłosowywać Sejm. Prokuratura chce mu postawić pięć zarzutów, w tym trzy dotyczące korupcji.

d2vu56s

Sprawa dotyczy "afery melioracyjnej", czyli nieprawidłowości przy realizacji 105 inwestycji przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Gawłowski miał przyjąć łapówki o wartości 200 tys. zł w czasie pełnienia funkcji wiceministra środowiska za rządów PO-PSL.

W grudniu ub.r., na polecenie szczecińskiego wydziału Prokuratury Krajowej, CBA przeprowadziło przeszukania w mieszkaniu posła w Warszawie i domu w Koszalinie. - Rozpoczął się sezon polowania na Platformę Obywatelską - komentował wtedy polityk.

Z ostatnich informacji wynika, że Gawłowski nie zamierza rezygnować z funkcji sekretarza generalnego partii oraz szefa Platformy na Pomorzu Zachodnim.

d2vu56s

Podziel się opinią

Share
d2vu56s
d2vu56s
Więcej tematów