Trwa ładowanie...
do5hba4

Nieoficjalnie: sekretarz PO Stanisław Gawłowski podjął decyzję ws. immunitetu

W poniedziałek poseł PO Stanisław Gawłowski zrzeknie się chroniącego go immunitetu - podaje Radio ZET.
Share
Gawłowski miał przyjąć łapówki o wartości 200 tys. zł
Gawłowski miał przyjąć łapówki o wartości 200 tys. złŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Krzysztof Hadrian
do5hba4

Oświadczenie o zgodzie na poddanie się odpowiedzialności karnej Gawowski ma wysłać do marszałka Sejmu pocztą.

Sprawa dotyczy "afery melioracyjnej", czyli nieprawidłowości przy realizacji 105 inwestycji przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Polityk PO miał przyjąć łapówki o wartości 200 tys. zł w czasie pełnienia funkcji wiceministra środowiska za rządów PO-PSL. Prokuratura chce postawić Gawłowskiemu pięć zarzutów, w tym trzy dotyczące korupcji.

W grudniu ub.r., na polecenie szczecińskiego wydziału Prokuratury Krajowej, CBA przeprowadziło przeszukania w mieszkaniu posła w Warszawie i domu w Koszalinie. "Rozpoczął się sezon polowania na Platformę Obywatelską" - komentował wtedy polityk.

do5hba4

Gawłowski jest sekretarzem generalnym PO i szefem zachodniopomorskich struktur partii. Z ostatnich informacji wynikało, że na razie nie zamierza rezygnować z tych funkcji.

Próbowaliśmy skontaktować się z posłem, jednak bezskutecznie. Pytany o sprawę rzecznik PO Jan Grabiec przekazał nam z kolei: "Jutro upływa termin zajęcia stanowska ws. immunitetu przez posła Stanisława Gawłowskiego. Czekamy na jego stanowisko".

do5hba4

Podziel się opinią

Share
do5hba4
do5hba4
Więcej tematów