Trwa ładowanie...
d6bydfb

Nieoficjalnie: sekretarz PO Stanisław Gawłowski podjął decyzję ws. immunitetu

W poniedziałek poseł PO Stanisław Gawłowski zrzeknie się chroniącego go immunitetu - podaje Radio ZET.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gawłowski miał przyjąć łapówki o wartości 200 tys. zł
Gawłowski miał przyjąć łapówki o wartości 200 tys. zł (Agencja Gazeta, Fot: Krzysztof Hadrian)
d6bydfb

Oświadczenie o zgodzie na poddanie się odpowiedzialności karnej Gawowski ma wysłać do marszałka Sejmu pocztą.

Sprawa dotyczy "afery melioracyjnej", czyli nieprawidłowości przy realizacji 105 inwestycji przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Polityk PO miał przyjąć łapówki o wartości 200 tys. zł w czasie pełnienia funkcji wiceministra środowiska za rządów PO-PSL. Prokuratura chce postawić Gawłowskiemu pięć zarzutów, w tym trzy dotyczące korupcji.

W grudniu ub.r., na polecenie szczecińskiego wydziału Prokuratury Krajowej, CBA przeprowadziło przeszukania w mieszkaniu posła w Warszawie i domu w Koszalinie. "Rozpoczął się sezon polowania na Platformę Obywatelską" - komentował wtedy polityk.

d6bydfb

Gawłowski jest sekretarzem generalnym PO i szefem zachodniopomorskich struktur partii. Z ostatnich informacji wynikało, że na razie nie zamierza rezygnować z tych funkcji.

Próbowaliśmy skontaktować się z posłem, jednak bezskutecznie. Pytany o sprawę rzecznik PO Jan Grabiec przekazał nam z kolei: "Jutro upływa termin zajęcia stanowska ws. immunitetu przez posła Stanisława Gawłowskiego. Czekamy na jego stanowisko".

d6bydfb

Podziel się opinią

Share

d6bydfb

d6bydfb
Więcej tematów