To jeszcze nie koniec burz - zobacz, gdzie zagrzmi
Jak informują synoptycy w ciągu kilku najbliższych dni mieszkańcy niektórych regionów naszego kraju mogą spodziewać się opadów deszczu i przelotnych, ale gwałtownych burz. U meteoropatów mogą wystąpić takie objawy jak: senność, osłabienie i bóle głowy.
Wtorek: deszcz i burze
Na zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze umiarkowane lub duże, przelotne opady deszczu. We wschodniej części kraju po południu burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 15 do 25 mm. Temperatura maksymalna około 23 st. Tylko na zachodnim wybrzeżu oraz w rejonach podgórskich około 20 st. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu umiarkowany, północny lub zachodni. W rejonie burz wiatr porywisty, do 60 km/h. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosło.
W nocy na zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane. W Wielkopolsce, na Kujawach, Mazowszu, Mazurach, Podlasiu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Podhalu zachmurzenie umiarkowane lub duże z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie zanikające burze. Temperatura minimalna od 12 st. na zachodnim wybrzeżu do 15 st. na południowym i północnym wschodzie. W rejonach podgórskich około 10 st. Wiatr słaby, z kierunków zmiennych.
Środa: pochmurno i burzowo
W ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu. Po południu w centrum, na wschodzie i na południu kraju burze. Temperatura maksymalna od około 22 st. na wybrzeżu i w rejonach podgórskich do 24 st. w centrum oraz do 26 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków północnych.
Niemal w całej Polsce warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. U niektórych osób wystąpią bóle głowy i osłabiona koncentracja, co w splocie z możliwymi opadami podniesie ryzyko wypadków drogowych do poziomu wysokiego.