Trwa ładowanie...

To imię nosi tylko jedna Polka. Nikt tak od lat nie nazwał dziecka

Jest takie imię w Polsce, które od lat nosi tylko jedna osoba. Od momentu jego nadania, przez następne pół wieku, nie pojawiło się ono w żadnym oficjalnym dokumencie. Szczęśliwa posiadaczka wyjątkowego imienia zwróciła się nawet w tej sprawie do urzędu.

Wyjątkowe imię ma jedna osobaWyjątkowe imię ma jedna osobaŹródło: Adobe Stock
d4j3rr6
d4j3rr6

Imię, które rodzice zdecydują się nadać swojemu dziecku, powinno brzmieć ładnie, łatwo się skracać i kojarzyć pozytywnie. Idealnie, jeśli imię ma również odpowiednie znaczenie, które wiąże się z takimi wartościami jak mądrość, siła, męstwo, ciepło, piękno czy dobro. Wybór odpowiedniego imienia to nie tylko kwestia gustu, ale także odpowiedzialności.

- Jestem podobnież jedyną kobietą w Polsce, która nosi imię Nelosława - mówi pewna Polka, która nosi to wyjątkowo rzadkie imię. Okazuje się, że jest jedyną osobą w Polsce o takim imieniu. Zwróciła się nawet do Rady Języka Polskiego z prośbą o więcej informacji na ten temat.

Nelosława. Więcej informacji

"Uprzejmie proszę o informacje dotyczące mojego imienia, gdyż nie ma go w żadnym wykazie imion. Do dnia dzisiejszego moje imię wywołuje zdziwienie i zainteresowanie, a wszelkiego rodzaju urzędy i instytucje państwowe przekręcają je na setki najróżniejszych sposobów. Z informacji, jakie udało mi się uzyskać, jestem podobnież jedyną kobietą w Polsce, która nosi imię: NELOSŁAWA, ale wydaje mi się to wręcz niemożliwe. Nie ukrywam, że jest to dla mnie do dnia dzisiejszego nierozwikłana zagadka (urodziłam się w 1971 roku w Rawie Mazowieckiej)" - cytuje prośbę kobiety Interia, powołując się na informacje z rjp.pan.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na Marywilskiej 44 roi się od służb. Nagraliśmy pogorzelisko z bliska

"Imię Nelosława należy do wyjątkowych (jeden raz, do roku 1995, nadane w Polsce), dlatego nie jest objaśnione w żadnym słowniku" - brzmiała odpowiedź.

d4j3rr6

Według raportu na temat najpopularniejszych i najmniej popularnych imion w 2023 roku chłopców najczęściej nazywano: Nikodem, Antonii, Jan, Aleksander i Franciszek. Te imiona cieszyły się największą popularnością wśród rodziców. Z drugiej strony, rzadko rodzice wybierali imiona takie jak: Danił, Ismael, Raman, Abram, Emmanuil, Isa, Josef czy Noa.

Źródło: parenting.pl/gov.pl/Interia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4j3rr6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j3rr6
Więcej tematów