Trwa ładowanie...

To było zabójstwo. Policjanci wracają do sprawy sprzed 18 lat

Zwłoki małżeństwa znaleziono 18 lat temu w doszczętnie spalonym samochodzie, w lesie. Policjanci z poznańskiego Archiwum X prowadzą sprawę śmierci producenta palet i jego żony. Funkcjonariusze uważają, że było to zabójstwo, a nie wypadek.

Share
Zwłoki znaleziono 18 lat temu w spalonym samochodzie, w lesie. Zwłoki znaleziono 18 lat temu w spalonym samochodzie, w lesie. Źródło: Wielkopolska policja
d2s4nyd

Policjanci z poznańskiego Archiwum X wracają do sprawy sprzed 18 lat. Wtedy znaleziono zwłoki małżeństwa w spalonym samochodzie w lesie. Początkowo ustalono, że był to nieszczęśliwy wypadek.

Teraz policjanci mają poważne wątpliwości co do początkowych ustaleń w tej sprawie. Uważają, że było to zabójstwo, a samochód został podpalony, bo chciano zatrzeć ślady - informuje wielkopolska policja w wydanym komunikacie.

Spalony samochód znaleziono w lesie

W lutym 2004 roku na leśnej drodze w miejscowości Jamnice koło Brzezin w powiecie kaliskim przechodzień natknął się na całkowicie spaloną skodę favorit. Wewnątrz wraku na miejscach kierowcy i pasażera były szczątki ludzkie.

d2s4nyd

Policjanci, którzy zajęli się sprawą szybko ustalili, że był to producent palet i jego żona. Mieszkali zaledwie trzy kilometry dalej w miejscowości Włocin Kolonia, na terenie powiatu sieradzkiego.

Miejscowi funkcjonariusze ustalili, że para dzień wcześniej wyjechała z domu, żeby odwiedzić rodzinę w Jamnicach. Nigdy tam jednak nie dotarli.

Zaskakujące ustalenia biegłych

Samochód stał na leśnej drodze. Biegli nie stwierdzili wtedy żadnych uszkodzeń albo zwarcia instalacji elektrycznej, które mogły spowodować pożar. Wnioski z oględzin były jednak zaskakujące - szyby auta były opuszczone, a pożar wybuchł w przedniej części kabiny. Stwierdzili także, że do podpalenia mogła być użyta substancja łatwopalna. Ustalono również, że jedna z ofiar w chwili pożaru jeszcze żyła.

Biegli nie stwierdzili uszkodzeń, które mogły spowodować pożar. Wielkopolska policja
Biegli nie stwierdzili uszkodzeń, które mogły spowodować pożar.Źródło: Wielkopolska policja

Wielkopolska policja apeluje o pomoc w sprawie

Policjanci z Archiwum X szczegółowo przeanalizowali całą sprawę. Drobiazgowo zapoznali się z opiniami biegłych. Na tej podstawie przyjęli wersję, że ktoś mógł mieć motyw, żeby zamordować Zdzisława i Halinę Bachor.

d2s4nyd

"W związku z tym prosimy wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie o kontakt" - pisze policja w komunikacie.

Dramatyczna sytuacja w Charkowie. Polski ksiądz ujawnia, w jakich warunkach żyją ludzie

Źródło: Wielkopolska policja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2s4nyd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s4nyd
d2s4nyd
Więcej tematów