Trwa ładowanie...
d42uluh

To była pamiętna wizyta Dudy. Sam nocleg kosztował ponad 125 tys. złotych

Andrzej Duda w maju odwiedził wraz z żoną Etiopię. Wizyta była szeroko komentowana i porównywana do wizyty Donalda Tuska w Peru. Teraz już wiadomo, że samo zakwaterowanie głowy państwa na Czarnym lądzie kosztowało ponad 125 tys. złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To była pamiętna wizyta Dudy. Sam nocleg kosztował ponad 125 tys. złotych
(PAP/EPA)
d42uluh

Majowa wizyta prezydenta Dudy w Afryce była bardzo intensywna. Chodziło o promocję gospodarczą naszego kraju i zabieganie o poparcie kandydatury Polski jako niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ. W Addis Abebie mieści się siedziba Unii Afrykańskiej, stąd taki właśnie kierunek podróży głowy państwa.

W czasie pobytu prezydent odwiedził montownię traktorów Ursus w Adamie, szkołę prowadzoną przez polską misjonarkę, rozmawiał z etiopskimi liderami i wystąpił na forum Unii Afrykańskiej. Cała wizyta trwała trzy dni.

d42uluh

Delegacja zatrzymała się w 5-gwiazdkowym hotelu Sheraton w stolicy kraju. Za wszystko zapłacili polscy podatnicy. Rachunek za sam pobyt w hotelu opiewa na 125 396,04 złotego. Nie ma informacji, ile osób liczyła dokładnie polska delegacja.

Podróże zagraniczne prezydentów i premierów wiążą się z budowaniem dobrego klimatu pod przyszłe relacje ekonomiczne. Konieczne są odwiedziny w mało znanych krajach, które mają duży potencjał ekonomiczny. Trzeba wygłosić kilka przemówień, spotkać się z tamtejszymi przywódcami.

Tak wyglądała m.in. słynna "podróż życia" Donalda Tuska do Peru. Wtedy spotkała się z kpiną ze strony części mediów. Czy podobnie będzie z prezydentem Dudą?

Źródło: Twitter

d42uluh

Podziel się opinią

Share
d42uluh
d42uluh