Trwa ładowanie...

To był najlepszy rok dla wielu Polaków od 30 lat. Sondaż

Ponad połowa Polaków uważa, że rok 2019 był dla nich i ich rodziny najlepszy od przemiany ustrojowej sprzed 30 lat. W sondażu stwierdziło tak aż 56 proc. ankietowanych, przy czym co ósmy uznał, że był to bardzo dobry rok. Gorzej oceniamy sytuację w pracy.

To był najlepszy rok dla wielu Polaków od 30 lat. SondażŹródło: Forum, fot: Łukasz Dejnarowicz
d27sekv
d27sekv

W porównaniu z badaniem z ubiegłego roku o 6 pkt. proc. - do 56 proc. - wzrósł odsetek osób, które mijający rok oceniły dobrze - zauważa TVP Info, omawiając wyniki najnowszego sondażu CBOS. To najlepszy wynik od 1989 r. kiedy prowadzone jest badanie oceny sytuacji osobistej i rodzinnej.

Dla 17 proc. respondentów rok 2019 był "dość dobry", a taka sama grupa osób, oceniła ten okres ambiwalentnie. Nie zmienił się odsetek ankietowanych, którzy mijający rok uznali za niepomyślny. Takiej odpowiedzi udzielił co 10. ankietowany.

W tegorocznym sondażu wzrósł również - o 7 pkt. proc. - do 54 proc. odsetek Polaków zadowolonych z mijającego roku w wymiarze rodzinnym. Tylko 22 proc. nie miało zdania co do takich ocen (co oznacza spadek aż o jedną czwartą).

Zobacz też: Co jeśli Andrzej Duda przegra? "Rozpisanie wcześniejszych wyborów"

Wyniki sondażu pokazują również, że częściej pozytywnie mijające 12 miesięcy - zarówno w wymiarze osobistym jak i rodzinnym - oceniały osoby identyfikujące się z prawicą.

d27sekv

Gorzej wypadły w tym roku oceny sytuacji w zakładach pracy. 7 proc. (przy spadku o 4 pkt. proc.) wystawiło w tym przypadku noty bardzo dobre, a dobre 38 proc. (przy spadku o 3 pkt. proc.). Najgorsze oceny dotyczą sektora publicznego o rolnictwa.

Badanie przeprowadzono od 28 listopada do 5 grudnia na reprezentatywnej grupie 910 mieszkańców Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27sekv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27sekv
Więcej tematów