To będzie prawdziwy atak śniegu. Nadciąga głęboki niż

Za sprawą nadciągającego z północy wilgotnego niżu, zimowa pogoda będzie się rozkręcać. W większości kraju synoptycy spodziewają się narastających opadów śniegu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spadnie nawet 15 cm śniegu.
Spadnie nawet 15 cm śniegu. (flickr.com)
WP

W czwartek nad Polskę nadciągnie głęboki niż, który przyniesie ze sobą masę bardzo wilgotnego powietrza. W konsekwencji, w większości kraju spadnie śnieg, a w wielu miejscach temperatura będzie utrzymywać się poniżej zera.

Największych opadów śniegu mogą spodziewać się mieszkańcy województwa łódzkiego, mazowieckiego oraz śląskiego. W tych regionach może spaść nawet 15 cm białego puchu. Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa łódzkiego, gdzie opady będą najintensywniejsze.

Od rana możemy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem również w stolicy. Synoptycy ostrzegają, że śnieg będzie ciężki i mokry, co może stanowić podwójne zagrożenie dla kierowców. Na ulicy wytworzy się śliska pokrywa grubego puchu.

WP
Wydano ostrzeżenia dla woj. łódzkiego. IMGiW
Podziel się

W czwartek nad całą Polską niebo będzie mocno zachmurzone. Termometry wskażą od -3 stopni Celsjusza (w kotlinach karpackich) do 4 stopni Celsjusza (nad morzem i miejscami na południowym zachodzie). Wysoko w górach porywisty wiatr spowoduje zamieci śnieżne.

Polub WP Wiadomości
WP
WP