Trwa ładowanie...
d35j4g2
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

TNS Polska: PO - 35 proc., PiS - 30 proc.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w połowie kwietnia, 35 proc. wyborców poparłoby Platformę Obywatelską, a 30 proc. Polaków zagłosowałoby na PiS - wynika z sondażu TNS Polska. Do Sejmu dostałyby się także: PSL - 6 proc. oraz SLD - 6 proc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
TNS Polska: PO - 35 proc., PiS - 30 proc.
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d35j4g2

Tuż poniżej progu wyborczego - z wynikiem 4 proc. - znalazłoby się ugrupowanie KORWiN. Twój Ruch mógłby liczyć na 1 proc. głosów. Na pozostałe partie, o które pytano w badaniu, zamierzał głosować mniej niż jeden na stu pytanych.

Według TNS Polska gdyby wybory do Sejmu miały odbywać się w połowie kwietnia, to frekwencja wyborcza nie byłaby wysoka - zamiar wzięcia udziału w głosowaniu, w sposób zdecydowany, zadeklarowała niemal jedna czwarta badanych (24 proc.). Z wahaniem zagłosować poszłoby 38 proc. ankietowanych. Raczej nie wzięłoby udziału w głosowaniu 12 proc. respondentów, zaś zdecydowanie nie - 16 proc. Co dziesiąty pytany (10 proc.) jeszcze nie był pewny czy iść, czy nie iść do głosowania.

Jak podkreśla TNS Polska, PO uzyskała w kwietniowym badaniu preferencji partyjnych najwięcej od stycznia 2012 roku. Wynik Platformy jest o 5 proc. wyższy niż przed miesiącem, gdy liderem sondażu pozostawał PiS z wynikiem 32 proc.

d35j4g2

W tym miesiącu chęć głosowania na kandydatów startujących z listy Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry i Polski Razem Jarosława Gowina zadeklarowało 30 proc. ankietowanych - o 2 punkty proc. mniej niż przed miesiącem.

Prawie jedna piąta respondentów (18 proc.), którzy zadeklarowali udział w wyborach parlamentarnych, nie wiedziała, na kogo chciała oddać głos.

Badanie przeprowadzono w dniach od 11 do 16 kwietnia 2015 r. na reprezentatywnej ogólnopolskiej grupie 963 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat (preferencje partyjne badano na 596 osobach deklarujących zamiar uczestniczenia w wyborach).

d35j4g2

Podziel się opinią

Share

d35j4g2

d35j4g2
Więcej tematów